Xiaomi 12T Pro
Zdroj: Xiaomi

Smartfóny z radu Xiaomi 12T získajú predĺženú systémovú podporu: Vieme, dokedy budú aktualizované!

Modelový rad Xiaomi 12T prinesie dlhšiu systémovú podporu ako klasické modely. Čínsky gigant tak upravil aktualizačnú politiku pre oba modely.

Len včera nám čínska spoločnosť Xiaomi predstavila nové smartfóny zo série Xiaomi 12T. Novinky prišli v zložení dvoch zariadení, pričom ponúkli prémiovú výbavu za dostupnú cenu. Na globálnom trhu sme sa totiž konečne dočkali zariadenia z dielne čínskeho giganta, ktorý nám priniesol čipset Snapdragon 8+ Gen 1. Okrem toho sme boli svedkami odhalenia prvého zariadenia od Xiaomi s 200mpx snímačom kamery, pričom ide o snímač Samsung ISOCELL HP1. S čím však môžeme u dvojice noviniek rátať je, že získajú viac softvérových aktualizácií ako bežné modely. Čínsky gigant nám totiž ponúkne u tejto dvojice modelov až tri veľké aktualizácie Androidu. Ako však informuje portál notebookcheck.com, má to svoj háčik.

Séria Xiaomi 12T prišla s operačným systémom Android 12

Modelový rad Xiaomi 12T už tradične prišiel v druhej polovici roka a priniesol nám jesenné novinky. Séria označená písmenkom T totiž zvyčajne prináša inovácie, na aké spoločnosť v rámci klasických vlajkových lodí nevsádza. Tento rok to bola už spomínaná 200mpx kamera, čipset Snapdragon 8+ Gen 1 v Pro verzii a zároveň lepší 120Hz AMOLED displej so snímačom odtlačkov pod displejom v kombinácii s čipsetom MediaTek Dimensity 8100-Ultra pre základný model. Dvojica zariadení sa aktuálne môže pýšiť aj atraktívnymi cenami a predĺženou systémovou podporou.

Xiaomi 12T Pro
Zdroj: Xiaomi

Modely prišli na trh s operačným systémom Android 12 v kombinácii s nadstavbou MIUI 13. Xiaomi nám pritom pre celý modelový rad sľubuje až tri veľké aktualizácie pre oba modely. Séria Xiaomi 12T teda okrem Androidu 13 a Androidu 14 nakoniec získa aj verziu Android 15 a následne bude evidovať ešte rok bezpečnostných aktualizácií. S čím ale musíme rátať je fakt, že operačný systém Android 15 začne do zariadení prichádzať už o dva roky, teda nepôjde o veľké aktualizácie, ktoré budeme evidovať aj o tri roky.

V súčasnosti do modelov prichádza Android 13

Nikomu zrejme nemusíme vysvetľovať, že čínsky gigant v súčasnosti pripravuje pre svoje modely aktualizáciu na Android 13. Vlajkové modely zo série Xiaomi 12 teda budú môcť už v najbližších týždňoch evidovať aktualizáciu na najnovšiu verziu operačného systému. Okrem toho podľa všetkého získajú v blízkej dobe Android 13 aj novinky zo série Xiaomi 12T ako jedny z najnovších zariadení spoločností. Ak si teda dobre zrátame ako budú aktualizácie pre modely vyzerať, v konečnom dôsledku získame len dva roky veľkých aktualizácií systému.

Xiaomi 12T Pro
Zdroj: Xiaomi

S predĺženou softvérovou podporou sme sa stretli už aj v prípade modelov z radu Xiaomi 11T, ktoré s týmto trendom začali minulý rok. Rovnako prišli na trh koncom roka, pričom prisľúbili tri veľké aktualizácie softvéru. Používatelia môžu byť samozrejme radi, že Xiaomi myslí aj na okolnosti, v akých nové modely vydáva. A vzhľadom k tomu, že čoskoro novinky môže čakať aktualizácia na Android 13, čínska spoločnosť upravila aktualizačnú politiku pre nové modely.

Zvažujete kúpu niektorej z noviniek z radu Xiaomi 12T? A ktorý smartfón sa vám pozdáva viac? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať