Mi Mix 3
Zdroj: Youtube.com (Marques Browniee)

Smutný príbeh zariadenia Mi Mix 3: Končí svoju púť?

Mi Mix 3 je smutným príkladom zabudnutého smartfónu, končí sa jeho púť aktualizácií? Podľa všetkého si bude musieť vystačiť s tým, čo má.

V poslednej dobe sa veľmi skloňujú aktualizácie na Android 11, avšak niektoré modely majú jednoducho smolu. Xiaomi spravidla dodáva 2 veľké aktualizácie Androidu, pri svojej nadstavbe MIUI je však štedrejšie a dodáva väčšinou 3 a viac verzií. Smutným príkladom je však model Mi Mix 3, ktorý ostal akosi zabudnutý. O chýbajúcich aktualizáciách informoval portál Notebookcheck.net.

Aktualizácie v nedohľadne

Model Mi Mix 3 prišiel v októbri 2018. Priniesol operačný systém Android 9 Pie s nadstavbou operačného systému MIUI 10. V súčasnosti beží na operačnom systéme Android 10 a i keď sa dočkal nadstavby MIUI 12, tak i s ňou boli problémy. Model totiž preskočila aktualizácia na MIUI 11 a z pôvodnej „desiatky“ preskočil rovno na aktuálnu „dvanástku“. Zdá sa, že Xiaomi na tento model zabúda a i keď o jeho kvalite niet pochyby, zrejme si bude musieť vystačiť s jednou aktualizáciou Androidu. Vyzerá to tak, že línia Mi Mix si našla svoju čiernu ovcu a smartfón si už ďalej nepolepší. Nezdá sa, že by Xiaomi rátalo zo zariadením ani pre MIUI 12.5 a testovanie pre Android 11 tiež neprebieha.

Mi Mix 3

Ako sme už spomínali, október 2018 bol šťastným mesiacom pre líniu Mi Mix. Mi Mix 3 priniesol displej úplne bez selfie kamery, ktorú umiestnil do výsuvného modulu, ponúkol Snapdragon 845, 12mpx duálnu kameru a duálna selfie kamera mala dokonca 24mpx. Na svoj čas ponúkal neskutočných 10GB pamäte RAM, na čo sa nedoťahujú ani mnohé dnešné smartfóny. Veľkou pýchou línie bol tiež jeho 5G brat predstavený trochu neskôr a Xiaomi sa ním zapísalo medzi prvých výrobcov 5G smartfónov. Žiaľ, nič netrvá večne a dnes sú oba modely mierne zabudnuté. Z neznámych dôvodov Xiaomi stoplo celú líniu a nástupcom modelu bol len limitovaný Mi Mix Alpha.

Pošepkáva sa, že právoplatného nástupcu Mi Mix 3 by sme mohli vidieť už tento rok a línia Mi Mix by sa mohla rozrásť o prvý skladateľný model od Xiaomi! Na nový model už netrpezlivo čakáme, sledujte naše články a my vás o nich budeme pravidelne informovať!

Mohlo by vás tiež zaujímať