Xiaomi 12S Ultra 1
Zdroj: Xmobile.sk

Špičkový smartfón s kamerou od Leicy by sa u nás nakoniec mohol objaviť, tvrdí známy leaker!

Xiaomi 12S Ultra s kamerou od Leicy by ku nám predsa len mohol prísť. Najnovší únik vraví o tom, že by do Európy nakoniec mohol prísť.

Ohľadom čínskych smartfónov od Xiaomi, ktoré nepotvrdia globálnu dostupnosť, sa vždy vedú viaceré dohady či sa neobjaví aj v Európe. Rovnako tomu je aj v prípade modelu s označením Xiaomi 12S Ultra, ktorý prišiel ako najlepšie vybavený smartfón z dielne čínskeho giganta. Okrem toho, že ponúka vrcholný čipset od spoločnosti Qualcomm u tohto modelu môžeme rátať aj s kamerou od Leicy, na ktorú čaká široké publikum aj u nás v Európe. Po viacerých dohadoch tak teraz známy leaker Mukul Sharma prináša informáciu, že by sa tento model mohol objaviť aj u nás v Európe. Na informáciu nás upozornil portál gizmochina.com.

Xiaomi 12S Ultra s kamerou od Leicy aj v Európe?

Ešte začiatkom júla nám čínsky gigant na svojej konferencii predstavil prvé smartfóny s kamerou od Leicy, ktorá mala opustiť Huawei a prejsť práve ku Xiaomi. Počas predstavenia sa nám ukázala trojica smartfónov, ktoré všetky ponúkli kameru, akú na trhu nenájdeme. Najväčší rozruch však spravil model Xiaomi 12S Ultra, ktorý ako hlavný snímač kamery priniesol až 1″ Sony IMX 989. Tento snímač kamery dokáže vytvárať 50mpx snímky a kamera od Leicy ho posúva do samotného čela fotomobilov. Ak by sa však dostal do Európy, môžeme rátať s tým, že by určite zaujal široký okruh fanúšikov.

Okrem skvelej kamery priniesol aj čipset Snapdragon 8+ Gen 1 či rýchle UFS 3.1 úložisko. O rýchlosť zariadenia teda nemusíme mať núdzu, pričom model má aj iné prednosti. Rozprávame sa napríklad o certifikácii IP68 pre odolnosť voči vode a prachu. Nezabudnime ani na jeho skvelý displej typu LTPO2 AMOLED s podporou 120Hz obnovovacej frekvencie či Dolby Vision. Niekomu môžu rovnako imponovať aj reproduktory od spoločnosti Harman Kardon, 67W nabíjanie či 4860mAh batéria. Model je jednoducho skvele vybavený a radi by sme ho videli aj u nás.

Jeho cena by sa však navýšila

Ak by sme rátali s globálnou dostupnosťou tohto smartfónu s kamerou od Leicy, mohli by sme rátať aj s vyššou cenou zariadenia. Už teraz sa jeho cena v Číne pohybuje v prepočte okolo 1000€. U nás by sme však mohli za Xiaomi 12S Ultra zaplatiť o niekoľko stoviek eur viac, model by si teda nemohol dovoliť každý. Ak by teda aj Xiaomi vyslalo tento smartfón aj do Európy, zrejme by sa ku nám dostal len obmedzený počet kusov. Aj napriek vyjadreniu známeho leakera však môžeme zvážiť aj to, že by ku nám tento smartfón jednoducho neprišiel.

Aj CEO spoločnosti, Lei Jun sa vyjadril, že Xiaomi ku nám do Európy prinesie aj smartfón s kamerou od Leicy. Nevieme však, o ktorý smartfón pôjde a či sa nakoniec rozhodne priniesť práve tento model. Prvým smartfónom s takouto kamerou by totiž mohol byť v Európe až niektorý smartfón zo série Xiaomi 13. Necháme sa však zrejme prekvapiť, ktorý model to teda bude a či sa slová tohto leakera nakoniec naplnia.

Kúpili by ste si Xiaomi 12S Ultra keby bol u nás? A akú cenu mu tipujete? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať