Xiaomi elektromobil
Zdroj: Unsplash.com (Ernest Ojeh, úprava xmobile)

Spoločnosť Xiaomi Automobile je oficiálne registrovanou. Už dnes zamestnáva viac ako 3-stovky expertov!

Nie je žiadnym tajomstvom, že Xiaomi plánuje vstúpiť na trh s elektromobilmi. Príde to však skôr, ako sa pôovodne predpokladalo. Podľa najnovších, na ktoré poukazuje portál Gizmochina.com, stane sa tak už v priebehu nasledujúceho roka. Pôvodne sa pritom šepkalo o roku 2023.

Spoločnosť Xiaomi Automobile bola oficiálne registrovanou, hlási Xiaomi

Samotnú divíziu elektromobilov, povedie samotný šéf spoločnosti Lei Jun, uviedla spoločnosť. Okrem iného, spoločnosť odhalila, že zamestnáva v tejto oblasti už viac ako 300 zamestnancov. Druhým dychom však treba dodať, že nejde o finálny počet zamestnancov, ktorí sa budú podieľať na výrobe prvej generácie elektromobilov v plnej vyrobených pod záštitou Xiaomi. Ako uviedlo Xiaomi, aktuálne ešte hľadá posily do svojho tímu. Doposiaľ sa spoločnosti podarilo podrobne preštudovať viac ako 20-tisíc životopisov. Okrem iného spoločnosť uviedla, že dokončila oficiálny proces registrácie spoločnosti Xiaomi Automobile. Stalo sa tak k včerajšiemu dňu.

„Práve teraz Xiaomi Automobile ukončilo nevyhnutné registrácie pre fungovanie v priemysle. Oficiálne meno spoločnosti je Xiaomi AItomobile Co., Ltd. a kapitál spoločnosti činí 10 miliárd yuanov, a zakladateľ spoločnosti a predseda Xiaomi Group Lei Jun, bude osobne riadiť a zastupovať spoločnosť.“ píše sa v úvode publikovanej správy spoločnosťou Xiaomi nižšie.

xiaomi vstup na trh s elektromobilmi_stanovisko
Via Gizmochina.com

Rovnako treba povedať, že Lei Jun doposiaľ absolvoval viacero stretnutí a návštev naprieč centrálami rôznych výrobných tovární automobilov, ako sú SAIC, BYD, Great Wall alebo Wuling. Účelom týchto stretnutí malo byť údajne získanie nielen know-how, ale i potenciálna akvizícia častí podielov v daných spoločnostiach, aby Xiaomi získalo nevyhnutné kapacity na výrobu elektromobilov po vlastnej línii.

Pravdou však je, že doposiaľ neprebehli žiadne oficiálne vyjednávania, ktoré by naznačovali možnosti spolupráce s jednotlivými výrobcami automobilov. Lei Jun okrem iného potvrdil, že ich cieľom je ponúkať inteligentné elektrické vozidlá najvyššej kvality, pričom nesmú zabudnúť na svoje DNA a motto „nebyť chamtiví“.

Mohlo by vás tiež zaujímať