Xiaomi technologia bezdrotoveho nabijania
Zdroj: Xiaomi (Xiaomi)

Spoločnosť Xiaomi plánuje spomaliť nabíjanie smartfónov s neoriginálnou batériou

Spoločnosť Xiaomi je pre používateľmi obľúbenou najmä z dôvodu, že ponúka vysokokvalitné zariadenia s dobrou cenovkou. Obzvlášť v cenovej kategórii dostupnejších smartfónov, kde Xiaomi je krok pred konkurenciou.

Najnovšie správy, na ktoré prináša portál xda-developers.com naznačujú, že spoločnosť sa chystá do budúcnosti zakročiť voči neoriginálnym komponentom v smartfóne.

Xiaomi spomalí rýchlosť nabíjania pri neoriginálnych batériách

Málo kto z nás rád platí viac, ako musí. To je aj jeden z dôvodov, prečo sa mnohí z nás uchyľujú k neoriginálnym komponentom v našich smartfónoch, keď nám doslúžia tie pôvodné. Ide najmä o batérie, ktoré meníme najčastejšie.

Ako odhaľuje portál XDA, tak Xiaomi chce zakročiť voči zariadeniam, ktoré používajú neoriginálnu batériu. Konkrétne upozorňuje na to, že v kóde MIUI sa objavila funkcia, ktorá znižuje rýchlosť nabíjania na zariadeniach Xiaomi Mi 9, Xiaomi Mi 10 a Xiaomi Mi 10 Pro, ktoré majú neoriginálnu batériu. Ako takou útechou môže pre nás byť, že novinka je zatiaľ prítomnou len naprieč Čínou. Je však pravdepodobné, že „funkcia“ bude neskôr distribuovanou aj mimo Čínu a aj to ďalších zariadení.

Xiaomi v rámci oznámenia, ktoré sa spája s nabíjaním neoriginálnej batérie uvádza, že batériu by mal vymeniť autorizovaný servis za originálnu a zároveň, že neoriginálna batéria môže poškodiť zariadenie.

Opatrenie má zmysel, najmä ak vezmeme do úvahy, že Xiaomi vo svojich zariadeniach zvyčajne zavádza nabíjacie systémy, ktoré podporujú vysoký výkon. V dôsledku toho, by menej kvalitné batérie mohli poškodiť smartfón, ak ich obvody nie sú pripravené takúto energiu akceptovať. Druhým dychom však treba dodať, že nie každého takáto softwarová úprava zariadenia poteší.

V závere treba dodať, že aktuálne nie je presne známe, ako Xiaomi je schopné identifikovať neoriginálnu súčiastku v telefóne.

Mohlo by vás tiež zaujímať