Redmi Note 10 Ultra
Zdroj: Xiaomi

Spolupráca s Razer i najnovšie technológie: Čo ponúkne séria Redmi Note 10 5G?

O sérii Redmi Note 10 5G sa v súčasnosti rozpráva čoraz viac. Jej predstavenie je už za rohom a informácie o pripravovaných 5G novinkách vychádzajú na povrch. Najnovšie sa dozvedáme o spolupráci so spoločnosťou Razer, ktorú sme prvýkrát mohli vidieť už v hernom Redmi K40 Gaming Edition. Tá priniesla svoje ovocie a podľa všetkého bude rovnaká technológia nasadená i v ďalších smartfónoch. Informáciu priniesol portál Xiaomiadictos.com.

Razer a Redmi

Ako sme už spomínali, spoluprácu s gigantom Razer sme už mohli vidieť u jedného smartfónu z línie Redmi. Pri cenovo dostupnom hernom smartfóne šlo o „mechanickú“ klávesnicu, ktorá síce je virtuálna, rovnako ako v ostatných smartfónoch. Pri spojení Razer a technológie Mi Haptic od Xiaomi však vznikla klávesnica, ktorá prináša pocit fyzickej klávesnice s tlačidlami, ako sme poznali kedysi v klasických mobiloch.

Výbava vyššej triedy

Smartfóny zo série Redmi Note 10 5G však nebudú disponovať len touto inováciou. Spoločnosť nás informuje i o využití novej technológie NFC 3.0. Týmito dvoma novinkami by mali disponovať všetky smartfóny z pripravovanej série, ktorá bude predstavená už 26.5.2021. Disponovať by mala minimálne dvoma modelmi, o ktorých sa poslednou dobou dozvedáme čoraz viac.

Prvým z nich by mal byť model Redmi Note 10 Pro 5G, ktorý by mal získať 64mpx hlavný snímač kamery a pravdepodobne i čipset od spoločnosti MediaTek. Konkrétne sa povráva o čipsete Dimensity 900, ktorý bol predstavený len nedávno.

Druhým z nich je model Redmi Note 10 Ultra, o ktorom toho vieme o niečo viac. Srdcom smartfónu bude čipset MediaTek Dimensity 1100, získa 6,53″ 120Hz AMOLED displej a o výdrž sa postará 5000mAh batéria s podporou 33W nabíjania. U tohto modelu poznáme však i cenu, ktorá unikla len pred pár dňami. Tá bude štartovať na úrovni 229€, čím sa bude radiť medzi najlepšie vybavené lacné 5G smartfóny.

Siahli by ste po niektorom z týchto modelov? Alebo vám 4G konektivita nateraz stačí? Dajte nám vedieť v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať