Poco smartfon (1)
Zdroj: unsplash.com (Vinicius "amnx" Amano)

Takto budú vyzerať nové výkonné modely s dostupnou cenou: Pozrite sa na rendery série Poco X5

Modelový rad Poco X5 príde v zložení dvoch smartfónov s výkonnou výbavou. Pozrite sa, ako budú tieto novinky od Xiaomi vyzerať.

Ako iste dobre viete, tak mesiac február bude štedrý na nové smartfóny, ktoré by Xiaomi malo predstaviť aj na globálny trh. So svojimi novinkami by mali prísť modely od všetkých značiek, ktoré prinášajú telefóny a spadajú pod materské Xiaomi. Okrem vlajkových lodí z radu Xiaomi 13 tak má prísť aj séria Redmi Note 12 a najmladší člen skupiny nám prinesie sériu Poco X5. Dcérska značka Poco by pritom svoje telefóny mala priniesť každou chvíľou, nakoľko sa na internete objavili rendery dvoch zariadení, ktoré ku nám prídu. Ak aj vás zaujíma, ako budú novinky vyzerať a čo ponúknu, pozrite sa na to spolu s nami. Rendery s nami zdieľala komunita Xiaomiui.

Poco X5 5G sa predvedie s hravým dizajnom

Najmladšia dcérska spoločnosť Xiaomi, ktorá sa sústreďuje na smartfóny, sa vyznačuje dizajnom svojich modelov. Tie prinášajú netypické prvky, výrazné logo spoločnosti a aj kamerový modul. Rovnako sme si zvykli aj na netradičné farby, pričom ani v sérii Poco X5 nás spoločnosť nesklame. Základný model série s čipsetom Snapdragon 695 prinesie elegantný, no zároveň hravý dizajn, ktorý dokonale zapadá medzi už predstavené modely spoločnosti Poco. A aj keď pôjde o lacnejší smartfón s výbavou strednej triedy, tak dizajn zariadenia tomu nenasvedčuje.

Výbavu tohto modelu s označením Poco X5 5G už dôverne poznáme, nakoľko vychádza z čínskej verzie základného Redmi Note 12. Narozdiel od jeho čínskej verzie so Snapdragonom 4 Gen 1 však prinesie čipset Snapdragon 695, ktorý sme minulý rok mohli vidieť napríklad v modelu Redmi Note 11 Pro 5G. Ďalej nám tento smartfón prinesie 120Hz AMOLED displej, 48mpx hlavný snímač kamery či 33W nabíjanie pre 5000mAh batériu.

Pro verzia ponúkne podobný dizajn

Predstavenie nových modelov od spoločnosti Poco bude pozostávať z dvoch modelov, pričom lepšie vybavený model prinesie výbavu vyššej strednej triedy. Poco X5 Pro 5G tak ponúkne čipset Snapdragon 778G a podobný dizajn v porovnaní so základným modelom. Rozdiel však bude vo farbách. Zatiaľ čo základný smartfón príde len v čiernej a zelenej farbe, rendery u Pro verzie poukazujú na čiernu, modrú a typickú Poco Yellow farbu. Logo spoločnosti a kamerový modul však bude rovnako výrazný, ako pri základnom Poco X5 5G.

Lepšie vybavený Poco X5 Pro 5G má byť globálnou verziou modelu Redmi Note 12 Pro Speed, ktorý sa nedávno predstavil v Číne. 120Hz AMOLED displej má doplniť 108mpx hlavný snímač kamery a fanúšikov poteší aj prítomnosť rýchlejšieho 67W nabíjania. Kapacita batérie má mať pritom 5000mAh. Obe novinky od spoločnosti Poco majú prísť s dostupnou cenou, keďže budú spadať do strednej, resp. vyššej strednej triedy. Ich predstavenie je už za rohom, čo dokazujú aj tieto rendery.

Páči sa vám dizajn nových modelov z radu Poco X5? A kúpili by ste si niektorý z nich? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (1)
  1. Very nice post. I just stumbled upon your blog and wanted to say that I’ve really enjoyed browsing your blog posts. In any case I’ll be subscribing to your feed and I hope you write again soon!

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.