NávodyXiaomi

Takto môžete v Xiaomi smartfóne využívať tlačidlá ovládania hlasitosti ako spúšť kamery

Niekoľko dní dozadu sme vám ukázali, ako si je možné v Xiaomi smartfóne zapnúť formát .HEIF fotografií, ktorý je schopný ušetriť značnú dátovú stopu fotografií. Konkrétne hovoríme o približne 50% úspore dát bez toho, aby fotografie stratili voľným okom viditeľne na kvalite.

Najnovšie by sme chceli poukázať na ďalšiu zaujímavú funkciu, ktorú si môžete v Xiaomi kamere zapnúť.

Takto môžete tlačidlo ovládania využívať ako spúšť kamery

Ešte v čase, kedy na trhu dominovali telefóny Lumia, tak mnoho používateľov si osvojilo využívanie hardwarového tlačidla na ovládanie spúšte kamery. Bohužiaľ však, toto tlačidlo sa zo smartfónov na trhu viac menej vytratilo. Používateľom tak zostala jediná možnosť, ako vytvoriť snímku – pomocou softwarového tlačidla.

Našťastie Xiaomi ponúka možnosť softwarovej úpravy tlačidiel ovládania hlasitosti, aby mohli byť využívané za účelom fyzického ovládania kamery prostredníctvom spomínaných tlačidiel.

Otvorte si kameru vášho smartfónu. Teraz si otvorte ponuku s možnosťami (tri čiarky vo vrchnej časti obrazovky). Potom otvorte nastavenia a vyhľadajte možnosť Funkcia tlačidiel hlasitosti. Následne budete mať na výber z viacerých preddefinovaných možností, prostredníctvom ktorých budete môcť tlačidlám preddefinovať požadovanú úlohu. Napríklad, aby fungovali ako spúšť kamery.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach. Mimochodom, dovoľte nám dať vám do pozornosti sekciu návodov, kde nájdete viacero užitočných tipov, ako môžete efektívnejšie pracovať so svojim smartfónom.

Mohlo by vás tiež zaujímať

Tagy

Martin Borko

Medzi moje hoby patria technológie, ale aj veda. Nehovor viac o smartfónoch, ktoré z roka na rok sú výkonnejšími strojmi. Očarili ma až na toľko, že rád o nich píšem, obzvlášť o značke Xiaomi, ktorá patrí medzi technologických tigrov. Nepohrdnem však ani inými témami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Close
Close