Zistite heslo na Wi-Fi, aj keď ste ho zabudli.
Zdroj: XMOBILE.sk

Takto môžete z vášho Xiaomi smartfónu spraviť Wi-Fi repeater

Poznáte to. Vzdialite sa do zadnej časti vášho domu a Wi-Fi signál je hrozný, niekedy ho ani neviete zachytiť a na nejaké to video na YouTube môžete rovno zabudnúť. Ale aj s príchodom novších zariadení, ktorých je doma stále viac, sa signál pomaly vytráca aj z izieb, kde bol doteraz úplne v pohode. Riešením môže byť kúpa Wi-Fi repeatera, no jeho nastavenie je často zdĺhavé. Najmä oproti riešeniu, ktoré majú v sebe skryté Xiaomi smartfóny.

Využite svoje Xiaomi ako Wi-Fi extender!

Na rôzne novinky a vychytávky MIUI sme si už zvykli, no stále nás vie nejaká prekvapiť. Takouto vychytávkou je aj funkcia Wi-Fi repeatera, ktorá získaný Wi-Fi signál rozšíri pomocou Hotspotu. Jeho nastavenie je jednoduché, a ak zlepšený signál potrebujete len občasne, tak táto funkcia Xiaomi je pre vás tým pravým a  najlacnejším riešením.

Funkcia je však skrytá vo vývojárskych nastaveniach, preto si ich najprv musíme zapnúť. To urobíme následným postupom zobrazeným na obrázku nižšie. Je to veľmi jednoduché, v Nastaveniach si otvoríme O telefóne, a párkrát klikneme na Verziu MIUI, až kým nám telefón nenapíše informáciu, že sme vývojár. Ak ste už vývojárske nastavenie niekedy odomykali, napíše vám správu, že to už nie je potrebné.

Následný postup zapnutia Wi-Fi repeatera je nasledovný:

  1. V nastaveniach prejdeme do sekcie Ďalšie nastavenia
  2. Nižšie otvoríme Možnosti pre vývojárov
  3. Zapneme funkciu Spustiť rozšírenie pokrytia pomocou hotspotu

Pomocou týchto krokov vieme pomocou svojho Xiaomi, Redmi alebo POCO smartfónu zostať pripojený na Wi-Fi a zároveň vieme aj vytvoriť Hotspot pre niekoho iného v odľahlejšej časti domu. Pre dočasné potreby je toto riešenie najviac ideálne, najlacnejšie a aj najľahšie na nastavenie.

Mohlo by vás tiež zaujímať