Xiaomi Poco X3_recenzia
Zdroj: YouTube (Isto está ligado? /// Rui Tukayana)

Takýto dizajn má údajne získať model Poco F4: Je možné, že sa Xiaomi vráti k snímačom odtlačkov pod displejom?

Model Poco F4 má prísť s elegantným dizajnom, no najnovší únik poukazuje i na snímač odtlačkov prsta pod displejom. Takto má vyzerať.

Predstavenie nových smartfónov z radu Redmi K50 sa blíži a i keď pôjde o čínske modely, budú predlohou pre populárnu sériu smartfónov na našom trhu. Práve zlatá stredná cesta v podobe Poco F4 bude vychádzať zo základného modelu série Redmi K50. Snímky zadných krytov týchto smartfónov práve prišli na internet a sprostredkovala nám ich známa Xiaomi komunita s označením Xiaomiui. Podľa týchto uniknutých snímok sa celá séria bude niesť v znamení elegancie. Spomenieme však i to, že sa nám modelový rad Redmi K50 nápadne podobá na vlajkovú líniu Xiaomi 12. Z tej bude pravdepodobne i vychádzať a práve preto odhadujeme, že nový modelový rad od Redmi sa bude radiť medzi prémiové smartfóny.

Kamery umiestnené v trojuholníku i snímač odtlačkov prstu v displeji

Keď sa pozrieme na kryt zadnej strany smartfónu od Redmi, ťažko povedať ku ktorému modelu bude takýto dizajn patriť. Snímače kamery umiestnené do trojuholníka sú však už viackrát spájané s celou sériou smartfónov, čo nasvedčuje i tomu, že tento únik by mohol byť naozaj reálny. Xiaomi sa v tomto prípade naozaj inšpiruje jednoduchosťou, ktorú sme mohli vidieť i v sérii Xiaomi 12. Niečo nám však z týchto snímok naozaj nesedí. Je ním snímač odtlačkov prstov, ktorý podľa niektorých zdrojov v tejto sérii zapadne do tlačidla uzamykania smartfónu. Na snímke však obal nemá výrez pre takýto snímač, jediným riešením je teda umiestnenie snímača pod displej.

Redmi K50 Pro render
Zdroj: Xiaomiui.net

Už viackrát sa povrávalo o tom, že by sa Xiaomi mohlo opäť vrátiť k snímačom odtlačkov prstov pod displej. I staršie smartfóny z radu Poco tento snímač využívali, no naposledy sme ho videli v modeli Poco F2 Pro. Séria smartfónov Redmi K50 by sa k takémuto elegantnému riešeniu mohlo navrátiť a priniesť tak model Poco F4, ktorý by odomykanie pod displejom pomocou odtlačku prstu ponúkol.

Výkon modelu Poco F4 sa oproti predchádzajúcej generácii nezvýši

Smartfóny z radu Poco F nám už tradične ponúkajú prémiový výkon za priaznivú cenu. Tá by sa však pri nasledujúcej generácii smartfónov mala navýšiť. Základný model u nás s označením Poco F4 by sme totiž na predajných pultoch mali vidieť s cenovkou až 400€. Zvýšenie ceny sa určite bude týkať i vyššej ceny komponentov, ktoré spoločnosť Redmi pri svojej čínskej verzii smartfónov plánuje využiť. Vyššieho výkonu oproti modelu Poco F3 z minulého roka však očakávať nemáme.

Redmi totiž pri základnom modeli Redmi K50 plánuje využiť čipset Snapdragon 870. S rovnakým čipsetom teda vyjde tento rok i smartfón s označením Poco F4 a vidieť sme ho mohli už i modelu Poco F3. Dúfame teda, že si dcérske spoločnosti Xiaomi dajú záležať, aby nás oslovili aspoň výbavou. Predstavenie smartfónov má prebehnúť už v najbližších týždňoch tak uvidíme, či sa dočkáme snímača odtlačkov prstov pod displejom alebo ďalších lákavých funkcií.

Pozdáva sa vám takýto dizajn modelov z radu Redmi K50? A plánujete si kúpiť niektorý z ich globálnych ekvivalentov? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať