samsung a73
Zdroj: Youtube (Tech Spurt)

Táto funkcia, ktorú majú dostať budúce generácie telefónov Samsung, má zobrať vietor z plachiet Xiaomi

Samsung nenecháva nič na náhodu a plánuje si udržať popredné miesto v predaji smartfónov. Týmto krokom to chcú docieliť.

Samsung si plánuje udržať poprednú priečku v predaji smartfónov. Vyzerá to tak, že za svojho najväčšieho konkurenta považujú Xiaomi. Práve prudký rast tohto čínskeho giganta začal spôsobovať starosti vedeniu kórejského výrobcu elektroniky. Utrpeli najmä modely zo série Galaxy práve na úkor modelov z dielne Xiaomi.

Samsung ale nenecháva veci len tak. Pre rok 2022 má plán, z ktorého by mali prosperovať najmä zariadenia strednej triedy, o ktoré je zdá sa najvyšší záujem. Na informáciu upozornil web andro4all.com.

Séria Galaxy A je presným popisom strednej triedy. Vo vedení Samsungu sa zamýšľali, ako tejto sérii dodať oveľa vyššiu pridanú hodnotu a dospeli k názoru, že zabezpečenie vodeodolnosti bude tým správnym krokom.

Vodeodolnosť v najlacnejších zariadeniach zo série Galaxy A

Podľa zdrojov by Samsung mal v budúcnosti vybaviť svoje zariadenia zo série Galaxy A vodeodolnou ochranou. Podobnú ochranu sme mohli vidieť už pri zariadeniach Samsung Galaxy A52 a Galaxy A72.

Nie je ale zrejmé, ktoré zariadenie dostanú IP certifikáciu, ktorá garantuje odolnosť voči vode, no očakáva sa to od väčšiny zariadení zo série Galaxy A. Väčšiny preto, lebo pri niektorých zariadeniach, ako Galaxy A13 to nie je možné, už aj z toho dôvodu, že zariadenie sa pre svoju cenu nemôže radiť do strednej triedy.

Modelmi, pri ktorých sa ale IP certifikácia očakáva sú Galaxy A33, Galaxy A53Galaxy A73. Týmto krokom si chce Samsung nielen udržať svojich zákazník, no možno aj získať ďalších napríklad od spomínaného Xiaomi, alebo napríklad aj od stále rastúcich značiek ako Realme či Oppo.

Najmä Xiaomi bolo známe, že do svojich zariadení dáva istú ochranu voči vniknutiu vody či prachu, no pre zníženie nákladov si nezaobstaralo potrebné certifikáty. Uvidíme, či po tomto kroku zo strany Samsungu sa prístup tejto čínskej značky zmení.

Otázkou ale zostáva, či certifikát odolnosti voči vode je pre zákazníkov až tak dôležitý, pretože vieme, ako to chodí pri opravách takýchto smartfónov. Zväčša sú zamietnuté, a vám doma na stole ostane trochu drahšie ťažítko na papier.

Mohlo by vás tiež zaujímať