Redmi Note 9 Pro_explodoval
Zdroj: Twitter (Aryan Gupta RJ)

Tento populárny Redmi smartfón sa vraj samovznietil. Ide už o druhý incident za posledné týždne!

Len pred niekoľkými dňami obehla technologický deň správa, že  zariadenie Poco X3 počas nabíjania explodovalo. Minimálne to tvrdí Aryan Gupta, ktorý publikoval túto informáciu spolu s fotografiami na sociálnej sieti Twitter. Konkrétne napísal:

„Kúpil  som si Poco X3 v decembri a explodoval… včera ráno, ako som ho nabíjal, čo to do čerta je… kto je za to zodpovedný.“ napísal.

Incident ako taký sa odohral v Indii pričom podpora spoločnosti ho požiadala, aby s nimi zdieľal viac informácií, nech to môžu prešetriť. Rovnako indická pobočka Poco povedala, že všetky ich zariadenia prechádzajú viacerými testami kvality, aby doručili bezchybné zariadenia.

Teraz explodoval Redmi Note 9 Pro

Najnovšie pozornosť získava smartfón Redmi Note 9 Pro, ktorý skončil podobne. Podľa publikovaných správ na sociálnej sieti Twitter, ktoré publikoval používateľ s menom Priyanka Pavra, nastala viac menej identická situácia ako v prípade smartfónu Poco.

Pavra píše: „Tento telefón som kúpil v mesiaci december pre môjho mladšieho brata a dnes o pár minút späť začal dymiť, bol vystrašený a nalieval na neho vodu, pretože už počul, ako veľa ďalších telefónov explodovalo.“

Rovnako aj v tomto prípade pobočka spoločnosti vyzvala používateľa, aby so spoločnosťou zdieľal viac informácií.

V každom prípade, pravdepodobne sa nedozvieme kde je pravda, či náhodou nebolo zaobchádzané so smartfónmi zle, alebo niečo podobné, ale ide o znepokojivé správy. Rovnako treba povedať, že mohlo ísť aj o vadné zariadenia. Pevne však veríme, že išlo skôr o ojedinelé prípady, ktoré sa už nebudú opakovať.

Mohlo by vás tiež zaujímať