PocoRedmiSPRAVODAJSTVO

Tento populárny Redmi smartfón sa vraj samovznietil. Ide už o druhý incident za posledné týždne!

Explodoval ďalší smartfón. Aspoň to tvrdí majiteľ.

Len pred niekoľkými dňami obehla technologický deň správa, že  zariadenie Poco X3 počas nabíjania explodovalo. Minimálne to tvrdí Aryan Gupta, ktorý publikoval túto informáciu spolu s fotografiami na sociálnej sieti Twitter. Konkrétne napísal:

„Kúpil  som si Poco X3 v decembri a explodoval… včera ráno, ako som ho nabíjal, čo to do čerta je… kto je za to zodpovedný.“ napísal.

Incident ako taký sa odohral v Indii pričom podpora spoločnosti ho požiadala, aby s nimi zdieľal viac informácií, nech to môžu prešetriť. Rovnako indická pobočka Poco povedala, že všetky ich zariadenia prechádzajú viacerými testami kvality, aby doručili bezchybné zariadenia.

Teraz explodoval Redmi Note 9 Pro

Najnovšie pozornosť získava smartfón Redmi Note 9 Pro, ktorý skončil podobne. Podľa publikovaných správ na sociálnej sieti Twitter, ktoré publikoval používateľ s menom Priyanka Pavra, nastala viac menej identická situácia ako v prípade smartfónu Poco.

Pavra píše: „Tento telefón som kúpil v mesiaci december pre môjho mladšieho brata a dnes o pár minút späť začal dymiť, bol vystrašený a nalieval na neho vodu, pretože už počul, ako veľa ďalších telefónov explodovalo.“

Rovnako aj v tomto prípade pobočka spoločnosti vyzvala používateľa, aby so spoločnosťou zdieľal viac informácií.

V každom prípade, pravdepodobne sa nedozvieme kde je pravda, či náhodou nebolo zaobchádzané so smartfónmi zle, alebo niečo podobné, ale ide o znepokojivé správy. Rovnako treba povedať, že mohlo ísť aj o vadné zariadenia. Pevne však veríme, že išlo skôr o ojedinelé prípady, ktoré sa už nebudú opakovať.

Mohlo by vás tiež zaujímať

Tagy

Martin Borko

Medzi moje hoby patria technológie, ale aj veda. Nehovor viac o smartfónoch, ktoré z roka na rok sú výkonnejšími strojmi. Očarili ma až na toľko, že rád o nich píšem, obzvlášť o značke Xiaomi, ktorá patrí medzi technologických tigrov. Nepohrdnem však ani inými témami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Close
Close