MIUI 13_logo_Xmobile
Zdroj: Xmobile.sk

Tieto smartfóny už v blízkej dobe získajú nadstavbu MIUI 13: Xiaomi potvrdilo svoj plán!

Nadstavba MIUI 13 pre operačný systém Android sa už v najbližších týždňoch dostane do celého radu populárnych smartfónov od Xiaomi.

Aktualizácia smartfónov zo strany Xiaomi prebieha celkom rýchlym tempom a na nadstavbu MIUI 13 sa môže v blízkej dobe tešiť mnoho fanúšikov a majiteľov smartfónov spoločnosti. Táto verzia nadstavby pre operačný systém Android je v súčasnosti najnovšia a prvá vlna aktualizácií smartfónov je úspešne za nami. Začiatkom tohto mesiaca sme sa tak dostali do druhej vlny aktualizácií, počas ktorej sa k najnovšiemu systému dostanú aj lacnejšie či staršie zariadenia. Ak vás zaujíma, o ktoré modely pôjde, určite by ste sa mali pozrieť na aktuálne potvrdený zoznam smartfónov zo strany Xiaomi, ktorý nám ukazuje, ktoré modely získajú aktualizáciu do konca mája. Tento zoznam nám sprostredkoval portál Xiaomiadictos.com.

Aktualizácie na MIUI 13 sú v plnom prúde

Pre začiatok by sme si mali pripomenúť, prečo je nadstavba MIUI 13 taká dôležitá. Táto najnovšia verzia úpravy operačného systému Android sa totiž sústreďuje na bezpečnosť používateľa a jeho údajov. Majitelia smartfónov sa teda môžu o niečo menej strachovať o svoje údaje v zariadení. Rovnako si Xiaomi zakladá na stabilite systému, ktorá bola dlho jeho slabinou. V poslednej dobe aktualizáciu na „trinástku“ získali viaceré zariadenia, ktoré však môžeme zaradiť skôr medzi novinky. V blízkej dobe sa však Xiaomi sústredí aj na staršie, no stále populárne zariadenia.

Nadstavba MIUI 13 do väčšiny smartfónov zatiaľ prišla po boku Androidu 12. Dôvod je jednoduchý, novšie zariadenia predstavené v tomto či minulom roku majú najnovší Android 12 garantovaný. To už však neplatí u zariadení, ktoré získajú nadstavbu MIUI 13 teraz. Staršie modely tak môžu získať aktualizáciu na najnovšiu verziu nadstavby MIUI, no postavená môže byť pokojne aj na staršej verzii systému Android 11. Príchod Androidu 12 teda nie je pre všetky modely z tohto zoznamu taký istý, ako tomu bolo v predchádzajúcej aktualizačnej vlne.

Tieto modely môžu očakávať aktualizáciu

Podľa najnovších informácií Xiaomi potvrdilo zoznam zariadení, ktoré dostanú aktualizáciu do konca mája tohto roku. Na zozname tak nájdeme populárne modely nižšej, strednej aj vlajkovej triedy, ktoré však stále patria medzi veľmi používané zariadenia. Ešte predtým, ako vám však ukážeme kompletný zoznam týchto zariadení by sme vám radi oznámili, že ide o čínsky zoznam modelov, globálne aktualizácie sa tak môžu líšiť a prísť o niečo neskôr. A teraz sa poďme pozrieť na tieto zariadenia.

  • Mi 10 Lite
  • Redmi Note 9 Pro, Redmi Note 9 4G
  • Redmi K30, Redmi K30 5G, Redmi K30i 5G, Redmi K30 Extreme Edition
  • Redmi 10X, Redmi 10X Pro, Redmi 10X 4G
  • Redmi Note 9, Redmi 9
  • Redmi Note 11 Pro, Redmi Note 11 Pro+
  • Mi 9 Pro 5G
  • Mi CC9 Pro (Mi Note 10, Mi Note 10 Pro)

Vyskúšali ste si už nadstavbu MIUI 13? A vlastníte globálnu verziu niektorého z týchto smartfónov? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať