Skontrolujte stav vašej batérie v tajnom menu.
Zdroj: XMOBILE.sk

Tieto Xiaomi, Redmi a Poco smartfóny ponúkajú najlepšiu batériu na trhu: Pozrite sa, ktoré to sú!

Ak si neviete vybrať nový smartfón, inšpirujte sa výberom tých najlepších modelov z radu Xiaomi, Redmi aj Poco. Výber určite neoľutujete.

Batéria je častokrát jednou z prvých špecifikácií, ktoré si pri výbere nového smartfónu všímame. Každý z nás totiž chce zariadenie, ktoré vydrží dlho na jedno nabitie a ideálne sa aj rýchlo nabije. Výber takéhoto smartfónu nemusí byť vždy jednoduchý, pretože samotný údaj o kapacite batérie a výkone nabíjania nie je dostačujúci. Na spotrebu batérie vplývajú aj iné špecifikácie, pričom výslednú autonómiu batérie musíme zmerať v testoch. Takéto testovanie si na seba vzal aj známy rebríček DxOMark, ktorý nám ponúka výber najlepších modelov z radu Xiaomi, Redmi aj Poco s ohľadom na batériu. Vlastníte niektorý z nich aj vy? Pozrite sa naň spolu s nami!

Nie vždy musí veľká batéria znamenať dlhú výdrž

Kapacita batérie pre nás nemusí byť úplne spoľahlivým ukazovateľom pre výdrž. Vyššie kapacity batérie v lacnejších modeloch totiž môžu patriť do lacnejšej kategórie, nemusia teda vydržať toľko, koľko by sme očakávali. Navyše lacnejšie modely vyššie kapacity batérie častokrát kombinujú s pomalším nabíjaním a v konečnom dôsledku tak vieme plnú kapacitu batérie nabíjať aj niekoľko hodín. A nie je to všetko len o kapacite batérie či nabíjaní. Na výdrž batérie totiž majú vplyv aj ostatné faktory.

Zdroj: unsplash.com (Onur Binay)

Pri smartfóne musíme rátať aj s čipsetom, ktorý zariadenie poháňa. Niektoré z nich dokážu batériu optimalizovať pekne a aj nižšia kapacita batérie môže vydržať pomerne dlho. Iné čipsety naopak nedokážu využiť plný potenciál batérie a navyše sa vedia riadne prehriať. Vyššie teplo smartfónu spôsobuje aj vyššiu spotrebu batérie, čo sa nám rovnako nemusí páčiť. Pri teste smartfónu a výdrži batérie na jedno nabitie tak musíme rátať s viacerými faktormi.

Tieto modely ponúkajú najlepšiu výdrž na jedno nabitie

Xiaomi ponúka viacero atraktívnych smartfónov, ktoré sú na tom so životnosťou batérie a celkovým fungovaním na jedno nabitie naozaj dobre. Zástupcov smartfónov s dobrou batériou ponúkajú ako pod materským Xiaomi, tak aj pod dcérskymi značkami Redmi a Poco. Ak si teda neviete vybrať smartfón a záleží vám na dobrej výdrže batérie, môžete sa s nami pozrieť na tieto modely, ktoré do poradia zostavil uznávaný rebríček DxOMark.

 1. Xiaomi 11T
 2. Redmi Note 11 Pro 5G
 3. Redmi Note 10
 4. Redmi Note 11S 5G
 5. Redmi Note 10S
 6. Redmi Note 10 Pro
 7. Xiaomi 11T Pro
 8. Redmi Note 10 5G
 9. Redmi Note 11
 10. Mi 10T Pro
 11. Mi 11 Ultra
 12. Mi 11 Lite 5G
 13. Poco F4 GT
 14. Xiaomi 12
 15. Redmi 10 2022

Našli ste na zozname aj svoj smartfón? Alebo zvažujete kúpu niektorého z nich? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať