Xiaomi najlepsi smartfon
Zdroj: Unsplash.com (Joshua Golde)

Tieto Xiaomi smartfóny patria medzi najvýznamnejšie modely spoločnosti: Poznáte ich všetky?

Modely od spoločnosti Xiaomi sú výnimočné vo viacerých smeroch. Tieto smartfóny sú však špičkami v portfóliu čínskej spoločnosti.

Čínska spoločnosť Xiaomi je tu s nami už od roku 2010, pričom prvý smartfón nám čínsky gigant priniesol v roku 2012. Odvtedy nám spoločnosť priniesla niekoľko zaujímavých modelov, ktoré celkovo zmenili naše ponímanie slova smartfón. Každý jeden model je niečim výnimočný, no niektoré z nich jednoducho vyčnievajú a prinášajú vlastnosti, ktoré by sme u konkurencie len ťažko hľadali. Iné zasa spoločnosť významne posunuli vpred, čím sa stala mimoriadne obľúbenou i u nás na Slovensku. O ktorých smartfónoch sa rozprávame? Na to sa teraz pozrieme spoločne a veríme, že vám viaceré z nich pripomenú, prečo je Xiaomi také výnimočné. A poznáte úplne všetky modely z nášho zoznamu?

Xiaomi MIX 4

Najskôr sa pozrieme do celkom nedávnej minulosti, kedy si spomenieme na známy Xiaomi MIX 4. Návrat modelového radu MIX prišiel veľkolepo a priniesol nám rovno model so selfie kamerou ukrytou pod displejom. V dnešnej dobe na trhu stále nenájdeme mnoho smartfónov, ktoré takúto súčasť prinášajú, no uznajme, priestrely ani notche nie sú zrovna dizajnérskym kúskom. Najradšej by sme uvítali úplne nenarušené displeje, no i keď je technológia umiestnenia selfie kamery pod displej ešte „v plienkach“, no my sme radi, že práve Xiaomi siahlo po tejto funkcii. Model s označením MIX 4 sa tak môže pokojne zaradiť medzi smartfóny, ktoré sú vo svojom smere veľmi výnimočné.

Xiaomi MIX 4
Zdroj: Xiaomi

Mi 9T

Keď už spomíname umiestnenie selfie kamery, spomenúť musíme i model Mi 9T. Ten je naozaj smartfónom, ktorý si zaslúži špeciálne miestečko v našich srdciach, pretože vyriešil umiestnenie kamery naozaj šalamúnskym spôsobom. Kamera sa v tomto prípade nachádza vo výsuvnom module, ktorý nenarúša displej. V prípade potreby sa kamera jednoducho mechanicky vysunie z tela smartfónu, čo je jednoducho efektívne. Model Mi 9T o rok neskôr získal svojho nástupcu v podobe Poco F2 Pro, ďalšej série modelov s výsuvnou kamerou sme sa však nedočkali.

Mi 9T
Zdroj: Xiaomi

Mi MIX Fold

Medzi netradičné modely z radov Xiaomi patrí i skladateľný Mi MIX Fold. Tento smartfón prišiel v priebehu minulého roka po boku vlajkových smartfónov a ponúkol prémiovú výbavu. Okrem toho sa však pýši i skladateľným displejom, ktorý je vraj konceptom budúcnosti. Či už sú skladateľné smartfóny niečím, čo bude v budúcnosti štandardom, nevieme. Čo však vieme povedať je fakt, že sa medzi výrobcov skladateľných smartfónov zaradilo i čínske Xiaomi a model Mi MIX Fold je jednoducho bezkonkurenčný výbavou i cenou.

Mi MIX Fold
Zdroj: Xiaomi

Mi MIX Alpha

Možno sa vám zdá, že modelový rad MIX je od Xiaomi veľmi špeciálnym. V skutočnosti to tak aj je, pretože tento modelový rad prináša špeciálne smartfóny, ktoré sa častokrát vymykajú štandardom. Inak tomu nie je ani v tomto prípade a i keď v prípade Mi MIX Alpha ide skôr o limitovaný model, stále patrí medzi špeciálne kúsky. Ide totiž o smartfón, ktorý má displej po veľkej časti svojho tela, spredu i zozadu. A ak si na tento špeciálny model neviete spomenúť, nižšie sa môžete pozrieť, ako vyzeral.

Xiaomi Mi Mix Alpha
Zdroj: Xiaomi

Redmi Note 7

Medzi špeciálne smartfóny musíme zaradiť i model Redmi Note 7. Tento model síce nepatrí medzi vlajkové smartfóny ani najlepšie vybavené modely. Ide však o smartfón, ktorý je prvým modelom z dielne Redmi po jeho oddelení od Xiaomi. Tento model prináša do strednej triedy všetko, čo by si používateľ mohol želať. Za nízku cenu nám priniesol nový elegantný dizajn, 48mpx kameru či solídny výkon. A v histórii Xiaomi ide určite o model, ktorý stojí za spomenutie.

Redmi Note 7 má svojho nástupcu.
Zdroj. Xiaomi

Redmi Note 4G

Keď už sme v tej strednej triede, Xiaomi je spoločnosť, ktorá sa vždy snažila priniesť prémiové funkcie i medzi obyčajných ľudí. V roku 2014 takou prémiovou funkciou bolo 4G pripojenie, ktoré nebolo v strednej triede úplným štandardom. Xiaomi ho však prinieslo medzi širokú verejnosť prostredníctvom modelu Redmi Note 4G, ktorý odštartoval éru lacných smartfónov so špeciálnou výbavou. A ak patríte medzi ozajstných pamätníkov, možno vám tento model ešte leží niekde doma v zásuvke. Ide totiž o jeden z prvých modelov od Xiaomi, ktoré sa dali zohnať i u nás na Slovensku.

Redmi Note 4G
Zdroj: Flickr.com
(India7 Network)

Koľko z týchto významných modelov histórie čínskeho Xiaomi si pamätáte vy? A vlastnili ste alebo vlastníte niektorý z nich? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať