Xiaomi Phones
Mnoho mien, mnoho telefónov a poriadny chaos. Zdroj: Xiaomi

Tieto Xiaomi smartfóny sa stali Android Entreprise odporúčané, čo to pre ne znamená?

Aktualizácie smartfónov sa dotýkajú každého jedného používateľa. Aktuálny systém nám umožňuje využívať rôzne nové funkcie, ale je i kľúčom k zabezpečeniu smartfónu. Xiaomi však na tom s aktualizáciami Androidu nie je zrovna slávne až na niekoľko výnimiek, ktoré sú certifikované ako Android Entreprise Recommended. Ktoré smartfóny patria medzi vyvolených a čo to vlastne znamená?

Android Entreprise Recommended

O nálepke Android Entreprise Recommended ste možno už počuli. Ide o modely, ktoré sú určené ako vhodné pre kancelárske a pracovné využitie, čím získavajú výhody od samotného Androidu. Takéto modely majú napríklad prísľub pravidelných bezpečnostných záplat a taktiež 3 roky aktualizácií systému. Ktoré Xiaomi smartfóny sú však takto odporúčané? Celkovo ich je 12 a najnovšie sa medzi ne pridali 3 nové zariadenia.

Ktoré Xiaomi sú odporúčané?

Medzi zariadenia, ktoré majú garantované aktualizácie dlhšie, ako ostatné modely sa najnovšie pridali 3 modely, ktoré sa tešia veľkej obľube. Prvým z nich je Redmi 9T predstavený v januári tohto roku a pýšiaci sa masívnou 6000mAh batériou. Ďalšími dvoma sú zasa novinky z radu Redmi Note, ktoré majú nielen MIUI 12.5 medzi prvými, ale vďaka odporúčaniu i garantovanú softvérovú podporu do apríla 2024 a aktualizáciu najneskôr každé 3 mesiace. Výhody sa teda týkajú modelov Redmi Note 10 Pro i Redmi Note 10S.

Tento program však funguje už dlhšie a na zozname nájdeme i ďalších 9 zariadení. Ide napríklad o AndroidOne modely, ktoré síce už pomaly upadajú do zabudnutia, Mi A2 a A2 Lite však neprídu o aktualizácie do júla tohto roku a Mi A3 dokonca až do júla 2022.

Čo sa týka ďalších zariadení, väčšinou ide o populárne modely strednej triedy, ktoré boli vydané tento či minulý rok. Na zozname nájdeme napríklad Redmi 9 či výkonnejší Redmi Note 9 Pro, líniu Mi 10T pozostávajúcu zo základného modelu, jeho Lite a Pro verzie a taktiež 5G smartfón s nízkou cenou známy pod názvom Redmi Note 10 5G.

Je váš smartfón na zozname „vyvolených“? A ako často chodia aktualizácie systému vám? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať