ANDROIDSPRAVODAJSTVO

Tieto Xiaomi smartfóny sa stali Android Entreprise odporúčané, čo to pre ne znamená?

Xiaomi smartfóny nie sú slávne pre svoje aktualizácie, no niektoré z nich predsalen získavajú aktualizácie pravidelne. Ktoré to sú?

Aktualizácie smartfónov sa dotýkajú každého jedného používateľa. Aktuálny systém nám umožňuje využívať rôzne nové funkcie, ale je i kľúčom k zabezpečeniu smartfónu. Xiaomi však na tom s aktualizáciami Androidu nie je zrovna slávne až na niekoľko výnimiek, ktoré sú certifikované ako Android Entreprise Recommended. Ktoré smartfóny patria medzi vyvolených a čo to vlastne znamená?

Android Entreprise Recommended

O nálepke Android Entreprise Recommended ste možno už počuli. Ide o modely, ktoré sú určené ako vhodné pre kancelárske a pracovné využitie, čím získavajú výhody od samotného Androidu. Takéto modely majú napríklad prísľub pravidelných bezpečnostných záplat a taktiež 3 roky aktualizácií systému. Ktoré Xiaomi smartfóny sú však takto odporúčané? Celkovo ich je 12 a najnovšie sa medzi ne pridali 3 nové zariadenia.

Ktoré Xiaomi sú odporúčané?

Medzi zariadenia, ktoré majú garantované aktualizácie dlhšie, ako ostatné modely sa najnovšie pridali 3 modely, ktoré sa tešia veľkej obľube. Prvým z nich je Redmi 9T predstavený v januári tohto roku a pýšiaci sa masívnou 6000mAh batériou. Ďalšími dvoma sú zasa novinky z radu Redmi Note, ktoré majú nielen MIUI 12.5 medzi prvými, ale vďaka odporúčaniu i garantovanú softvérovú podporu do apríla 2024 a aktualizáciu najneskôr každé 3 mesiace. Výhody sa teda týkajú modelov Redmi Note 10 Pro i Redmi Note 10S.

Tento program však funguje už dlhšie a na zozname nájdeme i ďalších 9 zariadení. Ide napríklad o AndroidOne modely, ktoré síce už pomaly upadajú do zabudnutia, Mi A2 a A2 Lite však neprídu o aktualizácie do júla tohto roku a Mi A3 dokonca až do júla 2022.

Čo sa týka ďalších zariadení, väčšinou ide o populárne modely strednej triedy, ktoré boli vydané tento či minulý rok. Na zozname nájdeme napríklad Redmi 9 či výkonnejší Redmi Note 9 Pro, líniu Mi 10T pozostávajúcu zo základného modelu, jeho Lite a Pro verzie a taktiež 5G smartfón s nízkou cenou známy pod názvom Redmi Note 10 5G.

Je váš smartfón na zozname „vyvolených“? A ako často chodia aktualizácie systému vám? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať

Tagy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Close
Close