Xiaomi gadgets
Zdroj: Youtube.com (Tech4All)

Tieto zariadenia od Xiaomi aktuálne prichádzajú o softvérovú podporu: Nájdete medzi nimi aj to vaše?

Xiaomi zastavuje systémovú podporu pre trojicu nositeľných zariadení. O podporu prichádza aj populárna generácia fitness náramku Mi Band.

Nielen smartfóny, ale aj ďalšie zariadenia majú svoju softvérovú podporu a výnimkou nie sú ani inteligentné hodinky. Aj tie totiž výrobca aktualizuje či už v pravidelných alebo nepravidelných intervaloch. Prináša tak do nich nové funkcie, no stará sa aj o ich bezpečnosť rovnako, ako je tomu v prípade smartfónov. Zdá sa však, že Xiaomi v poslednej dobe robí akési „čistky“ medzi svojimi zariadeniami a uvoľňuje si tak kapacity pre nové. Aby nemuselo vyvíjať softvér pre veľmi staré zariadenia a mohlo sa tak sústrediť pre lepšiu podporu noviniek, prichádzajú o softvérovú podporu niektoré hodinky a náramky od čínskeho giganta. Ktoré to sú a nájdete medzi nimi aj tie svoje? Odpoveď nám prináša komunita Xiaomiui.

Tri zariadenia aktuálne prichádzajú o softvérovú podporu

Aj keď ich na trhu nájdeme stále v pomerne početnom množstve, aktualizácií sa už nedočkajú. Rozprávame sa o dvoch inteligentných hodinkách od Xiaomi a to konkrétne o Mi Watch a Mi Watch Color Keith Haring Edition. Tieto dvoje hodinky prišli na predajné pulty ešte v roku 2019 a ide o jedny z prvých inteligentných hodiniek priamo pod označením spoločnosti Xiaomi, nie v spolupráci so spoločnosťou Amazfit. V prípade týchto hodiniek však ide o čínske verzie hodiniek. Rovnako však o svoju podporu prichádza aj populárny fitness náramok Mi Band 4, ktorý dnes stále využíva množstvo používateľov. Rovnako ide len o 3 roky starý náramok, ktorý aj dnes spĺňa požiadavky mnohých používateľov. Zdá sa však, že si čínsky gigant chce uvoľniť miesto na nový náramok, ktorým by mal byť Mi Band 7.

Ak však vlastníte niektoré z týchto zariadení, neznamená to, že by ste ho mali prestať používať. Prídete však o najnovšie aktualizácie náramkov či hodiniek, v čom nemusí mnoho používateľov vidieť problém. Vaše zariadenie však aj naďalej ostane použiteľné a nestane sa, že by vaše hodinky či náramok prestali zo dňa na deň fungovať. Ak by vám ale predsa len prekážalo, že vaše zariadenie už nebude podporované, spoločnosť pre ne ponúka mnoho alternatív, z ktorých si môžeme vybrať.

Aké sú alternatívy pre tieto Xiaomi zariadenia?

Čínska spoločnosť Xiaomi nám každý rok prináša množstvo lacných, no dobre vybavených nositeľných zariadení, medzi ktoré zaradíme aj hodinky či náramky. V prípade náramkov bude výber o niečo jednoduchší. Aktuálne nájdeme na trhu podporované náramky ako Mi Band 5 či 6. Šiesta generácia sa predáva aj vo verzii s NFC konektivitou pre bezkontaktné platby náramkom. Rovnako však na trh prichádza aj Redmi so svojím Redmi Smart Band Pro. Čo sa týka hodiniek, výber bude o niečo pestrejší.

Ak by ste si vyberali nové hodinky, v predaji je stále globálna verzia hodiniek Mi Watch s guľatým ciferníkom či lacnejšie Mi Watch Lite s ciferníkom štvorcovým. Pre náročnejších by sme odporučili napríklad Xiaomi Watch S1, ktoré sa však predávajú za o niečo vyššiu cenu. Na výber však máme oveľa viac možností a voľba je len na našich preferenciách. Musíme sa teda dobre pozrieť na to, aké funkcie od hodiniek očakávame a či by sme radšej mali menší alebo väčší ciferník.

Preferujete skôr fitness náramky či inteligentné hodinky? A vlastníte nejaké? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať