Xiaomi Redmi Note 8 2021
Zdroj: Twitter (Xiaomi)

To, o čom sa dlho špekulovalo, tak Xiaomi potvrdzuje. Na ceste je Redmi Note 8 2021!

O smartfóne Xiaomi Redmi Note 8 2021 môžeme čítať správy už niekoľko týždňov. Nedávno na povrch vyplávalo niekoľko informácií o smartfóne, ktoré priniesli viacero otáznikov. Išlo najmä o displej. Dôvodom je, že zatiaľ čo kód nadstavby MIUI odhalil 120Hz IPS LCD displej, tak jedna z certifikácií hovorí o procesore Helio H85. Háčik je však v tom, že tento proces podľa dokumentácie podporuje „len“ 60Hz zobrazovaciu frekvenciu.

Okrem iného vyplávali na povrch informácie ohľadne batérie, ktorá by mala disponovať kapacitou 4 000mAh, či o technológii rýchleho nabíjania pri výkone 22,5W, čo je o 4,5W viac, ako v prípade Note 8. Rovnako sa hovorilo aj o prítomnosti najnovšieho softwaru v podobe Androidu 11, či nadstavby MIUI 12.5. Tak či onak, pravdepodobne sa už čoskoro dozvieme, kde je pravda.

Xiaomi oficiálne potvrdzuje: Redmi Note 8 2021 je na ceste!

Najnovšie sa na stránkach sociálnej siete Twitter, ktoré spravuje Xiaomi, objavila informácia hovoriaca o oficiálnom príchode smartfónu. Spoločnosť uviedla, že predstavenie Redmi Note 8 2021 je predo dvermi.

Xiaomi konkrétne uviedlo: „Spoznajte Redmi Note 8 2021. Hviezda výkonu je na ceste.“ Samotný status spoločnosti, si môžete pozrieť nižšie.

Mimochodom, za spomenutie určite stojí povedať, že Xiaomi len niekoľko dní dozadu, predstavilo model smartfónu Poco M3 5G a na ceste je smartfón Redmi Note 10 Ultra 5G, ktorý by mal byť predstavený v priebehu nasledujúcich dní.

V každom prípade, bude zaujímavé sledovať, či Redmi Note 8 2021 bude rovnakým trhákom, ako model Note 8. Xiaomi len niekoľko dní dozadu totiž prezradilo, že z tohto modelu bolo doposiaľ predaných viac ako 25-miliónov kusov.

Mohlo by vás tiež zaujímať