Xiaomi 12
Zdroj: YouTube (1M Gadget)

Tohto sme sa obávali! Ceny modelov z radu Xiaomi 12 budú ešte vyššie, ako sme si mysleli!

Modelový rad Xiaomi 12 získa cenu, akú sme zatiaľ u Xiaomi nevideli. Za prémiovú výbavu si budeme musieť výrazne priplatiť, zdá sa teda.

Nie je tomu tak dávno čo sme rozoberali predpokladanú cenu zariadení z radu Xiaomi 12. Spoločnosť nám plánuje na našom trhu predstaviť globálne verzie pôvodných troch modelov z Číny a očakávať by sme mohli i nejaké to prekvapenie. V porovnaní s čínskymi cenami však môžeme očakávať ich nárast, nakoľko do finálnej sumy musíme zarátať i daň a výdaje na prepravu. Xiaomi sa však snaží vždy udržať cenu najnižšie ako vie a z jedného zariadenia si berie len 5% ako zisk. Napriek tomu však budú ceny modelov z radu Xiaomi 12 ešte vyššie, ako sme si pôvodne mysleli. Hravo totiž pokoria hranicu 1000€, ako informuje portál Xiaomiadictos.com. Ak vás zaujíma, aká bude finálna suma týchto smartfónov, čítajte pozorne.

Základný model získa cenu len kúsok pod 1000€

Ak ste si mysleli, že smartfóny z radu Xiaomi 12 budú smartfónmi pre každého, mýlili ste sa. Časy kedy sme si vlajkové smartfóny s najnovším Snapdragonom vedeli kúpiť už za 300€, sú už dávno preč. Aby mohlo čínske Xiaomi konkurovať veľkým technologickým spoločnostiam muselo odstrániť cenové limity, no priniesť nám to najlepšie, čo na trhu vidíme. Prémiové smartfóny si však žiadajú prémiové ceny a presne také uvidíme v línii Xiaomi 12. Základný smartfón totiž bude podľa najnovšieho úniku stáť 899€, čo je cena len pre základnú konfiguráciu. Ak teda zarátame k modelu i vyššie interné úložisko a pamäť RAM, hravo u základnej verzie celej série nájdeme cenu prekračujúcu hranicu 1000€.

Pro verzia smartfónu sa však na predajných pultoch s cenou pod 1000€ neobjaví. Podľa najnovších únikov bude verzia s 8GB pamäte RAM a 256GB interného úložiska dostupná za 1100€ a pôjde teda o najnižšiu konfiguráciu smartfónu. Chápeme, že takáto cena nie každému vyhovuje. V konečnom dôsledku je táto cena ešte o niečo vyššia, ako sme pôvodne očakávali. No za prémiovú výbavu si však zrejme priplatíme a tri 50mpx snímače v kombinácii so Snapdragonom 8 Gen 1 tak nebudú lacnou záležitosťou.

Lacnejšej verzie sa predsa len dočkáme

I keď modely z radu Xiaomi 12 nebudú úplne najlacnejšími smartfónmi, na trhu sa predsa len objavia i kúsky s nižšou cenou. Jedným z nich má byť práve Xiaomi 12X, teda smartfón s identickou výbavou, akú nájdeme v modeli Xiaomi 12. Jediným rozdielom bude použitý čipset. V tomto prípade Xiaomi využilo Snapdragon 870, ktorý sme minulý rok našli napríklad u Poco F3. Vlajkový Xiaomi 12 však využíva inovatívny Snapdragon 8 Gen 1 so 4nm technológiou. Cena modelu s označením Xiaomi 12X má štartovať na úrovni 599€ pre verziu 8 GB / 128GB. Ak by nám bolo málo úložiska, môžeme si priplatiť ešte 100€ za 256GB interné úložisko.

Predstavenie nových zariadení by malo prebehnúť 15. marca o 13:00 nášho času. Do predstavenia nových zariadení nám teda neostáva už veľa času. Finálne ceny sa teda dozvieme už o pár dní. Výbava globálnych smartfónov by sa od tých čínskych nemala líšiť, preto neočakávame žiadne novinky počas tohto predstavenia.

Brúsite si zuby na niektorý z nových smartfónov? A zdá sa vám takáto cena modelov v poriadku? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať