snapdragon 8
Zdroj: Youtube (Tech World Walt Plus)

Toto je kompletný zoznam smartfónov, ktoré dnes vieme, že budú používať nový Snapdragon 8 Gen 1

S príchodom procesora Snapdragon 8 Gen 1 taktiež prichádza otázka, kto nasadí daný procesor. Prinášame kompletný zoznam týchto zariadení.

Prakticky hneď po tom, ako Qualcomm oznámil, že sa pracuje na novom procesore, sa roztrhlo vrece s úvahami, ktoré smartfóny dostanú tento nový procesor. Ako vieme, nastali isté zmeny, minimálne čo sa týka pomenovania procesora, pretože Qualcommu sa nepáčilo doterajšie trojciferné pomenovanie procesorov a s príchodom najnovšieho procesora zjednodušilo ich pomenovanie.

Pre každú značku je ale jeden z predajných bodov aj to, aký procesor osadí do svojho smartfónu a preto sa z každej strany dozvedáme, ktoré smartfóny budú vybavené najnovším Snapdragonom. Mnoho výrobcov smartfónov taktiež súperí o prvenstvo, kto nasadí najnovší Snapdragon ako prvý. Dôležitejšie ako to kto bude prvý, je celkový zoznam zariadení, ktoré spomínaným procesorov budú vybavené. Na informáciu upozornil web 9to5google.com

Potvrdené zariadenia s očakávaným Snapdragonom 8 Gen 1

Séria Xiaomi 12

Čínsky gigant Xiaomi bol prvým, kto predstavil použitie Snapdragonu 8 Gen 1 už počas prezentácie Qualcommu. A prvým smartfónov Xiaomi, ktorý využije najnovší procesor z dielne Qualcommu je práve Xiaomi 12. Zmeny prišli aj zo strany Xiaomi, pretože sa v pomenovaní zbavili predpony Mi. Xiaomi má procesory Snapdragon mimoriadne v obľube, veď aj pri minuloročnom modeli Xiaomi Mi 11 boli prvý, kto osadil procesor Snapdragon 888.

Motorola Edge

Pri tomto modeli máme aj konkrétny dátum vydania, ktorým je deviaty december. Avšak predpokladá sa, že predstavenie tohto modelu bude zo začiatku len v Číne.

Realme GT 2 Pro

Aj tento, podľa doterajších únikov z dizajnovej stránky veľmi zaujímavo spracovaný smartfón, bude využívať Snapdragon 8 Gen 1. Doplniť by ho mal 6,8 – palcový WQHD+ displej s obnovovacou frekvenciou 120 Hz, taktiež 12 GB RAM či 256 GB úložisko.

Oppo Find X4

Spoločnosti Oppo sa v posledných rokoch celkom darí a určite ju to motivuje k ďalšej práci na jej smartfónoch. Prepracovaná séria Find X je toho dôkazom, pričom aktuálna generácia je poháňaná Snapdragonom 888 a jeho nasledovník bude taktiež umiestnený v novej generácii tejto série z dielne Oppo.

Smartfóny, pri ktorých sa očakáva nasadenie nového Snapdragonu

Nie všetky firmy otvorene priznali využitie najnovšieho Snapdragonu, no ich minulosť jasne naznačuje daný trend. Pri nižšie uvedených značkách sa teda očakáva nasadenie novinky z dielne Qualcommu, hoci to oficiálne nepotvrdili.

Séria OnePlus 10

Ak nazrieme do minulosti OnePlus, vidíme, že použitie najnovšieho Snapdragonu ani nemusia ohlasovať. OnePlus svojim výkonom rád mieri na tie najvyššie priečky a s novinkou od Qualcommu by na tieto miesta mal dosiahnuť aj so sériou OnePlus 12.

Séria Samsung Galaxy S22

Pri sérií Galaxy dobre poznáme rozdielne zariadenia pre konkrétne trhy. Podobne by to malo byť aj s Galaxy S22, kde väčšina sveta dostane model s procesorom Exynos, no užívatelia v Severnej Amerike sa zrejme znova môžu tešiť na najvýkonnejšiu vlajkovú loď z dielne Samsungu aj s výkonom Snapdragonu 8 Gen 1.

Mohlo by vás tiež zaujímať