Poco M4 Pro_kamera
Zdroj: YouTube (ProductNation)

Tri tipy na to, ako získať z vášho Xiaomi fotoaparátu maximum

Aplikácia Fotoaparát v smartfónoch Xiaomi toho ponúka oveľa viac, než si myslíme. Zlepšite svoje fotografie týmito tipmi!

Aplikácia fotoaparátu sa rokmi rozvíja a zlepšuje a je to tak aj v prípade Xiaomi. Už dávno to nie je len o obyčajnej fotke či videu. Aplikácia fotoaparátu nám ponúka kopec možností a nastavení, ktoré nám pomôžu k dosiahnutiu dokonalej fotografie.

Tieto tipy sa budú týkať najmä prípadov, ak sa zameriavate na jeden objekt. Ak daný objekt chcete nechať na fotke vyniknúť, určite použite niektorý návod uvedený nižšie. Na tieto tipy upozornil web xiaomiadictos.com.

Upravte rozmazanie v portrétovom móde

Portrétový mód, alebo v slovenskej verzii MIUI mód Na výšku prichádza v základných nastaveniach s vysokou úrovňou rozmazania. Aj keď to môže byť v istých situáciách užitočné, v iných to ale môže vytvoriť efekt prehnanosti. Z tohto dôvodu sa odporúča upraviť rozostrenie na úroveň, ktorú vy osobne považujete za prijateľnú.

Aby ste upravili rozmazanie, prejdite do portrétového módu (Na výšku) a kliknite na ikonu zaostrenia v strede (ako vidíte na obrázku nižšie). Následne sa ukáže bar, na ktorom si môžete nastaviť úroveň rozostrenia.

Využite širokouhlý snímač na portrétové fotografie

Širokouhlý senzor je zväčša určený na iný typ fotiek. No mnoho ľudí si neuvedomuje, že sa dá perfektne využiť aj na portrétových fotografiách. Vašim fotkám to pridá nový rozmer, istú formu unikátnosti, kedy viac vynikne snímaný objekt.

Jeho použitie je jednoduché, v hlavnej ponuke kliknete na ľavú bodku pri vyberaní priblíženia. Je jasné, že hlavný snímač má lepšiu kvalitu oproti tomu širokouhlému, no pri výborných svetelných podmienkach rozdiel nie je až tak markantný.

Rôzne druhy priblíženia

Xiaomi fotoaparát nám ponúka rôzne druhy priblíženia, či už v základnej ponuke, alebo manuálnym priblížením. O čom ale niekto nemusí vedieť je rýchla ponuka všetkých druhov priblíženia.

Ich zobrazenie je jednoduché, stačí chvíľu podržať prst na ikone 1X a zobrazia sa vám všetky druhy priblíženia. Ich veľkosť môže byť rôzna, záleží od vášho smartfónu a od toho, aký senzor používa.

Ako ste mohli vidieť, Xiaomi má oveľa viac možností a nastavení fotoaparátu, než si mnohí mysleli. Dúfame, že ich využijete pri najbližšom photoshootingu!

Mohlo by vás tiež zaujímať