Xiaomi 12
Zdroj: YouTube (1M Gadget)

Unikli ceny modelov z radu Xiaomi 12T: Koľko tento rok zaplatíme za túto dvojicu smartfónov?

Modely z radu Xiaomi 12T majú byť o niečo drahšie ako minuloročná generácia. Za smartfóny si priplatíme približne o 200€ viac.

Predstavenie smartfónov z radu Xiaomi 12T sa blíži a pomaly sa dozvedáme informácie ako o výbave, tak aj cene smartfónov. Novinky majú byť totiž dostupnými verziami vlajkových lodí tohto roka, pričom s nimi budú zdieľať len niektoré vlastnosti. Vo všeobecnosti by však malo ísť o smartfóny, ktoré prinesú skvelé inovácie za dostupné ceny. Aj tento rok sa v sérii objavia dva smartfóny, teda základný a Pro model. Najnovšie nás portál gizmochina.com informoval o úniku cien smartfónov a my už teraz vďaka tomu vieme povedať, že dostupnejším smartfónom bude len jeden z dvojice. Za druhý model si podľa úniku o niečo priplatíme a cena nás nemusí potešiť.

Za generáciu Xiaomi 12T si podľa všetkého priplatíme

Keď čínske Xiaomi minulý rok predstavilo sériu smartfónov z radu Xiaomi 11T, prekvapilo nás, s akou cenou dokázal čínsky gigant priniesť model s čipsetom Snapdragon 888. Najlacnejšia verzia modelu Xiaomi 11T Pro totiž prišla s cenou 649€, pričom išlo skutočne o model s vlajkovou výbavou. Tento rok však očakávame v tejto sérii výrazné zdraženie. Základný model Xiaomi 12T podľa úniku príde s cenou rovnakou, ako minuloročná Pro verzia, teda 649€. Za túto cenu si budeme môcť kúpiť model v konfigurácii 8 / 256GB a s čipsetom MediaTek Dimensity 8100 Ultra. Pro verzia však bude o niečo drahšia.

Xiaomi 11T
Zdroj: 91mobiles

Xiaomi 12T Pro príde do Európy ako jediný model s čipsetom Snapdragon 8+ Gen 1 od Xiaomi. Spoločnosť si zrejme uvedomuje, že pôjde o unikátny model v tomto ohľade. Práve to môže byť dôvodom, prečo jeho cena bude výrazne vyššia, ako cena Pro verzie z minulého roku. S čím však môžeme rátať je špičková výbava zariadenia, ktorá zrejme vyššej cene napomohla. Smartfón v pamäťovej konfigurácii 8 / 256GB bude totiž dostupný od 849€, naznačuje najnovší únik.

Modely získajú skvelú výbavu aj pre náročnejších

Zatiaľ čo o základnom smartfóne série veľa nevieme, Pro model sa už objavil v Číne s názvom Redmi K50 Ultra. Najskôr sa však pozrieme na základný Xiaomi 12T, ktorý ako sme už spomenuli má prísť s čipsetom MediaTek Dimensity 8100 Ultra. Vďaka tomu má spadať do kategórie zabijakov vlajkových lodí, teda zariadení so špičkovou výbavou, no nie úplne vrcholným výkonom. Okrem čipsetu však v prípade tohto smartfónu vieme odhadnúť len rýchlosť nabíjania, aké bude model podporovať. Povráva sa o 67W nabíjaní, čo však zatiaľ ešte nikto nepotvrdil.

Xiaomi 12T Pro má prísť už so spomínaným čipsetom Snapdragon 8+ Gen 1 a na výkone má smartfónu pomôcť aj LPDDR5 RAM a úložisko UFS 3.1. Okrem toho má model priniesť aj 6.67″ OLED displej s FHD+ rozlíšením a podporou 144Hz obnovovacej frekvencie. Snímač odtlačkov prstov sa má rovnako nachádzať v displeji. Čo sa týka výdrže smartfónu, v zariadení máme nájsť aj 5000mAh batériu a podporu 120W nabíjania. Kamera má prísť v zložení 108+8+2mpx a selfie kamera ponúkne 20mpx snímač. Predstavenie by malo prebehnúť už čoskoro, odhadujeme mesiac september či október.

Kúpili by ste si niektorý z týchto smartfónov? A myslíte si, že je takáto cena k nim v poriadku? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať