Xiaomi Foldable
Aj takto by mohlo vyzerať skladateľné zariadenie od Xiaomi. Zdroj: Xiaomi Adictos

Unikli informácie o ďalšom skladateľnom telefóne Xiaomi

Skladateľný telefón z dieľne čínskeho výrobcu by sme mali očakávať skôr, ako sa mysleli. Predbehnúť by mal aj očakávaný model Mi Mix 4.

Je to len pár dní, čo sme priniesli informácie o skladateľnom telefóne s kódovým označením Cetus a už prichádza ďalšia novinka z tejto doteraz podceňovanej kategórie mobilných zariadení. Portál Xiaomi Adictos informuje o tom, že skaldateľný telefón z dieľne čínskeho výrobcu by sme mali očakávať skôr, ako sa mysleli. Predbehnúť by mal aj očakávaný model Mi Mix 4

Aj keď sme už nejaký čas vedeli, že plány Xiaomi na tento rok 2020 nezahŕňajú Xiaomi Mi Mix 4, nové fámy naznačujú, že sa ho nedočkáme ani počas prvých mesiacov roku 2021, pretože Xiaomi sa zameria na iné technológie. Xiaomi uprednostňuje pred modelom Mi Mix svoj prvý skladateľný smartfón.

Navyše, podľa twitrového účtu Digital Chat Station (ktorý doteraz trafil každú predikciu ohľadom Xiaomi), Xiaomi vyvíja najmä iné technológie a snaží sa zapísať sa ďalším rekordom a to v rýchlosti nabíjania. Míľnikom, ktorý chce prekonať, je 200W. Skladací smartfón Xiaomi alebo 200W nabíjačka dorazí podľa všetkého pred Mi Mix 4. Prvý skladací smartphone spoločnosti Xiaomi sa stáva najočakávanejším zariadením spoločnosti.

Spoločnosť Xiaomi by navyše chcela vylepšiť obrazovku svojich smartfónov a konečne pridať rozlíšenie 2K minimálne vo svojich high-end modeloch. Tento update by mal byť doplnený aj selfie kamerou, ktorá sa nachádza pod samotným displejom a teda nenarušuje dizajn zariadenia. Toto všetko by sme mal ividieť v modely Xiaomi Mi 11.

Ak to máme zhrnúť, zdá sa, že Xiaomi má úplne iné plány ako uvedenie Xiaomi Mi Mix 4 na trh. Stojí za tým pravdepodobne nízky predaj Xiaomi Mi Mix 3 a ten čínsku spoločnosť prinútil prehodnotiť ekonomické náklady spojené s vývojom takéhoto zariadenia a uprednostniť iné technológie, ktoré dokáže aplikovať vo všetkých zariadeniach.

Mohlo by vás tiež zaujímať