Xiaomi 12
Zdroj: YouTube (1M Gadget)

Unikli informácie o pripravovanom Xiaomi 13 Pro: Toto o smartfóne zatiaľ vieme!

Xiaomi 13 Pro by mohol ponúknuť displej špičkových rozmerov, naznačuje najnovší únik. Pôjde o väčší smartfón, základný model má byť kompaktný.

O vlajkovej sérii smartfónov z radu Xiaomi 13 postupne zistujeme čoraz viac informácií. Dôvodom je ich skorší príchod tento rok, keďže by sme nové vlajkové smartf’óny mohli vidieť už na prelome novembra a decembra. Už pred niekoľkými dňami sme sa dozvedeli parametre displeja základného modelu série, ktorý získa označenie ako Xiaomi 13. Na ceste je aj jeho Pro verzia, ktorá by nemala byť kompaktným smartfónom tak, ako tomu bude pri základnom modeli. Xiaomi 13 Pro by mal ponúknuť špičkovú výbavu aj displej, ktorý neradíme medzi najmenšie. Bližšie informácie k pripravovanej vrcholnej novinke spoločnosti nám prináša portál gizmochina.com.

Xiaomi 13 Pro ponúkne väčší displej od Samsungu

Leaker s prezývkou Digital Chat Station je známy tým, že sa len málokedy mýli. Teraz tento leaker prináša informáciu o displeji modelu Xiaomi 13 Pro prostredníctvom čínskej platformy Weibo. My už vieme, že základný model série by mal ponúknuť 6.36″ AMOLED displej s podporou 120Hz obnovovacej frekvencie, čím by sa model opäť radil medzi kompaktné vlajkové lode. Zdá sa, že po menších smartfónoch je stále dopyt a zmenšenie veľkosti smartfónov sa spoločnosti minulý rok vyplatilo. Pro verzia smartfónu však má opäť ponúknuť väčšie rozmery.

Xiaomi 12 event
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi 13 Pro by tak mal ponúknuť 6.7″ Samsung E6 displej typu AMOLED. Model by mal ponúknuť 2K rozlíšenie a taktiež 120Hz obnovovaciu frekvenciu. Aj tento rok by sme sa však mohli tešiť na LTPO technológiu displeja, ktorá by povoľovala zníženie obnovovacej frekvencie až na 1Hz napríklad pri využívaní funkcie Always on. Displej by mal byť aj v tomto prípade zakrivený, no niektoré špekulácie však poukazujú na to, že by sa Xiaomi malo vrátiť aj k rovným displejom. V tomto prípade si teda budeme musieť počkať na ďalšie úniky. V displeji by sme ďalej mali nájsť aj priestrel pre selfie kameru v centrálnej časti.

Snapdragon 8 Gen 2 pre vlajkové lode od Xiaomi

Nikoho zrejme neprekvapí, že vlajkové lode pre budúci rok prinesú najnovší vlajkový čipset Snapdragon 8 Gen 2, ktorý by mal tento rok prísť o niečo skôr ako zvyčajne. To by mohlo zapríčiniť aj skorší príchod vlajkových lodí, na čo sme už poukázali vyššie. Modely teda budeme môcť očakávať na prelomoch mesiacov november a december, pričom by sa mohli ukázať modely Xiaomi 13, Xiaomi 13 Pro a možno aj Xiaomi 13 Ultra. Verzia smartfónu s označením Ultra by budúci rok mala prísť aj na globálny trh, oznámil CEO spoločnosti Lei Jun.

Xiaomi 12S Ultra 1
Zdroj: Xmobile.sk

Pre smartfóny s vlajkovou výbavou by sme mohli očakávať aj rýchle nabíjanie, keďže Xiaomi pracuje na vlastnom nabíjacom štandarde. Bezdrôtové nabíjanie by malo byť na úrovni 50W, keďže čínska vláda rýchlejšie bezdrôtové nabíjanie nepovoľuje. Káblové nabíjanie u Xiaomi 13 Pro by však pokojne mohlo prekročiť aj hranicu 120W. Bližšie informácie o smartfónoch sa však dozvieme v blízkej dobe.

Akú výbavu tipujete u modelu Xiaomi 13 Pro? A zvažujete kúpu niektorého zo smartfónov z tejto série? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať