Xiaomi 12 Pro
Zdroj: Unsplash (Shiva ID)

Unikli špecifikácie modelu Xiaomi 13 Pro: Prinesie kameru od Leicy aj do Európy?

Prémiový Xiaomi 13 Pro by mohol byť prvým smartfónom na globálnom trhu z dielne Xiaomi, ktorý by priniesol vo výbave kameru od Leicy.

Predstavenie novej generácie vlajkových smartfónov od Xiaomi sa blíži a my môžeme sledovať čoraz viac uniknutých informácií ohľadom noviniek. Najnovšie sa ukázali informácie, ktoré sa týkajú výbavy najlepšie vybaveného modelu série s označením Xiaomi 13 Pro, ktorý spoločnosť predstaví ešte v priebehu tohto roka. Vrcholný model s prívlastkom Ultra by sa však mal ukázať až začiatkom budúceho roka. Redaktor portálu 91mobiles sa však teraz na sociálnej sieti Twitter rozhodol odhaliť výbavu pripravovaného smartfónu, ktorý by mohol byť prvým priekopníkom kamery od spoločnosti Leica na globálnom trhu. Stane sa tak v prípade novinky s prívlastkom Pro? Bližšie informácie k pripravovanému modelu vám teraz prinášame v našom článku.

Najnovší Snapdragon aj rýchle nabíjanie

Nikoho určite neprekvapí ak povieme, že nový Xiaomi 13 Pro vo svojej výbave ukryje čipset Snapdragon 8 Gen 2. Tento čipset by mala spoločnosť Qualcomm predstaviť už o pár týždňov na udalosti Qualcomm summit, pričom výrobcovia smartfónov by ho mali mať už k dispozícii pre prípravu vlajkových lodí pre budúci rok. Xiaomi by malo byť medzi nimi, pričom práve Snapdragon 8 Gen 2 má byť jeho srdcom. Pre plynulejší chod zariadenia budeme mať k dispozícii na výber z dvoch možností veľkosti pamäte RAM, pričom pôjde o 8 a 12GB pamäte.

Xiaomi 12
Zdroj: Unsplash (Shiwa ID)

V prípade interného úložiska sa stretneme s možnosťou 128GB, 256GB a 512GB pamäte. Únik však zahŕňa aj informácie o možnosti nabíjania a kapacite batérie pripravovaného Xiaomi 13 Pro. O výdrž sa postará 4800mAh batéria, ktorú doplní aj rýchle 120W nabíjanie. Čínsky gigant s najväčšou pravdepodobnosťou nie je zatiaľ pripravený priniesť 210W nabíjanie aj do svojej vlajkovej série. Na druhú stranu si ho možno šetrí pre model s prívlastkom Ultra. Okrem rýchleho nabíjania v zariadení máme nájsť aj čip Surge P2 pre zabezpečenie optimalizácie nabíjania. Chýbať nebude ani čip Surge C2 pre lepšiu kvalitu obrazu.

Leica na globálnom trhu? Bude!

Z úniku informácií na Twitteri sa dozvedáme aj niečo o kamere. Tá by mala byť rovnaká ako v prípade Xiaomi 12S Ultra, teda smartfóne s kamerou od Leicy na čínskom trhu. Hlavným snímačom by mal byť teda 50mpx Sony IMX989 s veľkosťou 1″, doplnil by ho 50mpx ultraširoký snímač a taktiež 50mpx telefoto snímač. O lepšie výsledky by sa nakoniec mala predsa len postarať nemecká Leica. Selfie snímač sa bude skrývať v priestrele displeja a pojde o 32mpx snímač.

Nakoniec sme sa dozvedeli aj niečo o displeji modelu Xiaomi 13 Pro. Nepôjde o kompaktný model, veľkosť uhlopriečky displeja má mať 6.7″, pričom pôjde o 2K LTPO AMOLED displej. Panel by malo Xiaomi využiť od Samsungu, keďže má ísť o Samsung E6. Smartón na trh príde s operačným systémom Android 13, pričom ho doplní nadstavba MIUI 14. Dátum predstavenia ani cenu novinky z dielne čínskeho giganta zatiaľ nepoznáme.

Zdá sa vám výbava nového Xiaomi 13 Pro lákavá? A myslíte si, že sa tieto predpovede naplnia alebo Xiaomi ešte vykoná nejaké zmeny? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať