Uniknutá fotografia modelu Xiaomi 12T Pro potvrdzuje jednu z hlavných súčastí jeho výbavy!

Xiaomi 12T Pro má prísť s výbavou, akú sme tu ešte nevideli. Posledný únik potvrdzuje prítomnosť 200mpx snímača, o ktorom sa dlho špekulovalo.

O smartfóne s označením Xiaomi 12T Pro počujeme v poslednej dobe čoraz častejšie. Postupne unikajú informácie o jeho výbave, ktorá by mala vychádzať z už predstaveného smartfónu na čínskom trhu. Okrem toho sa nám poodhalila aj jeho cena, ktorá by však vzhľadom k jeho výbave mala byť stále veľmi atraktívnou. Najnovšie sa však potvrdzuje jedna z hlavných súčastí výbavy, ktorá oslní nejedného fanúšika. Novinka z vlajkovej série spoločnosti pre tento rok by totiž mala ponúknuť snímač kamery, o akom sa nám ešte ani nesnívalo. Potvrdzuje to aj uniknutá snímka smartfónu, ktorú nám priniesol portál phonandroid.com. Ak vás teda zaujíma, čo tento model ponúkne, ste na správnom mieste.

Xiaomi 12T Pro predsa len prinesie 200mpx snímač kamery

Nové smartfóny by mali prísť do série Xiaomi 12 už v priebehu budúceho mesiaca. Práve v septembri by sa mala ukázať dvojica smartfónov zo série Xiaomi 12T, pričom Pro verzia smartfónu má priniesť novinku, akú sme u Xiaomi ešte nevideli. Po predstavení modelu Redmi K50 Ultra sme si neboli príliš istí, či sa v ňom 200mpx snímač kamery ukáže. Jeho materský čínsky model totiž priniesol „len“ 108mpx snímač. Posledný únik fotografie smartfónu však potvrdzuje, že príde s 200mpx snímačom kamery. Xiaomi 12T Pro tak má byť prvým smartfónom od Xiaomi, ktorý túto súčasť výbavy prinesie.

Xiaomi 12T Pro kamera 200mpx
Zdroj: phonandroid.com

Snímačov, ktoré prinášajú 200mpx je však dnes na trhu viac. V tomto prípade by malo ísť s najväčšou pravdepodobnosťou o ISOCELL HP1 od Samsungu, ktorý bol prvým snímačom s 200 megapixelmi. Veľkosť snímača je v tomto prípade 1/1.22″, no na trh sa už dostali aj menšie 200-megapixelové snímače. Hovoríme napríklad od snímači ISOCELL HP3, no aktuálne čakáme aj na predstavenie snímača s označením ISOCELL HP2, ktorý by sa mal ukázať s najväčšou pravdepodobnosťou až v sérii Samsung Galaxy S23. Xiaomi 12T Pro by však mal priniesť prvý spomínaný snímač, ktorý by mali doplniť ďalšie dva.

Výbava môže byť identická s modelom Redmi K50 Ultra

Okrem hlavného snímača kamery by sme v smartfóne nemuseli vidieť ďalšie zmeny v porovnaní s už predstaveným Redmi K50 Ultra. Práve o tomto smartfóne sa vravelo ako o materskom zariadení pre Xiaomi 12T Pro, no po predstavení smartfónu nás čínsky gigant trochu zmiatol. Dôvodom bol práve širokouhlý snímač kamery so 108 megapixelmi. S ohľadom na spomínaný model od Redmi máme v Xiaomi 12T Pro vidieť čipset Snapdragon 8+ Gen 1, 5000mAh batériu aj 120W nabíjanie.

Prednosťou smartfónu má byť aj jeho displej typu OLED s podporou až 144Hz obnovovacej frekvencie. Do displeja by sa mal navyše skryť aj snímač odtlačkov prstov. Tešiť sa môžeme aj na stereo reproduktory, podporu pre Dolby Vision a dizajn, ktorý bude vychádzať z vlajkovej série smartfónov Xiaomi 12. Cena modelu Xiaomi 12T Pro sa odhaduje na 849€.

Kúpili by ste si smartfón s 200mpx kamerou? Alebo vám to príde ako zbytočnosť? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať