Zdroj: YouTube (ProductNation)

Unikol dátum predstavenia modelu Poco X4 Pro 5G: Pripravte sa na predstavovanie nových modelov z radu Poco

Nový Poco X4 Pro 5G príde na náš trh ešte tento mesiac. Tešiť sa môžeme na výbavu modelu Redmi Note 11 Pro 5G i dizajn spoločnosti Poco.

Všetci už dobre poznáme vlajkové smartfóny od Xiaomi pre tento rok. Svoje smartfóny nám predstavilo i dcérske Redmi, ktoré nám odprezentovalo modelový rad Redmi Note 11 a i herný Redmi K50 Gaming Edition. No tento rok zatiaľ nebol taký významný pre spoločnosť Poco, ktorá je taktiež súčasťou skupiny Xiaomi. Všetci tak čakáme na predstavenie modelu Poco X4 Pro 5G, o ktorom v poslednej dobre vychádza na verejnosť mnoho informácií. Známa Xiaomi komunita Xiaomiui nám však teraz prezradila, kedy bude tento smartfón predstavený. Pôjde o prvý tohtoročný globálny smartfón od Poco a my dúfame, že po jeho boku uvidíme i ďalšie smartfóny.

Model Poco X4 Pro 5G je pripravený na predstavenie

Len pred niekoľkými dňami nám na verejnosť unikli reálne snímky modelu od Poco. Nový Poco X4 Pro 5G príde s dizajnom podobným modelu Redmi Note 11 Pro 5G, no získa miernu úpravu spoločnosti Poco. Typickými prvkami bude tak širší panel pre kameru s výrazným logom spoločnosti. Inak sa vo všetkých ohľadoch môžeme tešiť práve na spomínaný Redmi Note 11 Pro 5G len v novom kabáte. Smartfón však bude dostatočne vybavený a podľa niektorých únikov sa môžeme tešiť i na nižšiu cenu v porovnaní s pôvodným modelom od sesterského Redmi.

Výbavu tak bude tvoriť čipset Snapdragon 695, 120Hz AMOLED displej či výkonné nabíjanie. V skutočnosti nám energia dôjde len málokedy, nakoľko model ponúka 5000mAh batériu, ktorú vieme nabiť vcelku rýchlo. Nabíjanie je v tomto prípade môžné až pri 67W, čo v strednej triede nie je úplne bežné. Minulý rok sme takéto hodnoty mohli vidieť len u vlajkových smartfónov, no tento rok sa to zmenilo práve vďaka lacnejším smartfónom a politike spoločnosti Xiaomi.

Kedy tento smartfón uvidíme oficiálne?

Vzhľadom k početným únikom očakávame, že nový smartfón s označením Poco X4 Pro 5G uvidíme už vo veľmi dohľadnej dobe. Teraz však unikol i konkrétny dátum, kedy novinka od spoločnosti Poco príde konečne na náš trh. Ak si teda robíte zálusk na model alebo si len chcete pozrieť oficiálne predstavenie, spravte si čas už 28. februára. Konkrétny čas predstavenia zatiaľ nebol specifikovaný, no my vás určite budeme informovať i na ďalej a predstavovanie vám zrekapitulujeme i na našom portáli.

Pri predstavovaní môžeme očakávať, že tento model získa nadstavbu MIUI 13 a systém Android 11 už pri predstavení. Nie je zatiaľ jasné, prečo sa Xiaomi rozhodlo práve pre Android 11 u tohto modelu. Myslíme si však, že ho Xiaomi aktualizuje už čoskoro po predstavení a nenechá nás čakať so starším systémom.

Čo poviete na model Poco X4 Pro 5G? Pozdáva sa vám? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať