Vzhlad ovladacieho centra Xiaomi v MIUI 12
Zdroj: Xmobile

Upravte si vzhľad Ovládacieho centra vo vašom Xiaomi. Je to jednoduchšie, ako si myslíte!

Xiaomi smartfóny vo všeobecnosti patria medzi populárne zariadenia a platí to aj pre samotnú nadstavbu MIUI. Tá vo svojich útrobách totiž skrýva nielen množstvo dodatočných funkcií, ale aj možností, ako prispôsobenia si rozhrania. Nadstavba dokonca umožňuje, aby si používateľ zmenil svetlý režim na tmavý v aplikáciách, ktoré ho neponúkajú. Nejde však o jedinú funkciu, ktorá robí z MIUI nadstavby niečo extra. V minulosti sme vám napríklad ukázali, ako môžete sťahovať videá zo sociálnych sietí vrátane serveru YouTube, či ako si môžete skontrolovať reálny stav vašej batérie. Tých funkcií je vskutku veľa. Dnes by sme vám chceli dať do pozornosti ďalšie nastavenia, ktoré súvisia s Ovládacím centrom.

Upravte si vzhľad Ovládacieho centra

Hneď na začiatok musíme povedať, že vzhľad Ovládacie centra nie je možné upraviť pomocou samotných nastavení smartfónu, ale pomocou sekcie Motívy, ktorá relatívne nedávno pribudla aj v našom regióne. 

Otvorte si nastavenia smartfónu a choďte do sekcie Motívy. Následne začnite rolovať ponuku nižšie, kým neuvidíte možnosť „Zistiť viac“. Túto možnosť otvorte. Potom kliknite v ľavom spodnom rohu na ikonu profilu a následne zvoľte možnosť Prispôsobiť motív. Potom otvorte možnosť Stavový riadok. V rámci tejto ponuky si budete môcť upraviť vzhľad Ovládacieho panelu.

Ešte však nejasajte, pravdepodobne nebudete mať k dispozícii žiadnu možnosť, aby ste upravili vzhľad ovládacieho centra. Na to, aby ste mali k dispozícii možnosť úpravy vzhľadu, tak potrebujete stiahnuť do svojho zariadenia témy, ktoré disponujú touto funkciou.

Zmena vzhladu motivu ovladania panelu
Zdroj: Xmobile

Do pozornosti vám chceme dať zoznam tém, ktoré vytvoril portál xiaomiadictos, pomocou ktorých môžete zmeniť ich vzhľad.

 1. Pixel Neo G
 2. Freedom
 3. Nubia Red Magic
 4. Bob Marley_3MDS
 5. CrackingHouse
 6. WenyCLM
 7. Cherry Blossom_3MDP
 8. New Year_4
 9. Dream OS V12
 10. Black Shark 3d
 11. Neon_3MDP
 12. Neon girl_3MDS
 13. Linear Neon_3MDS
 14. Beautification
 15. NewYear 2021
 16. New Year_3
 17. Sprinkles

Následne, ako si stiahnete jednu z tém vyššie, tak v rámci nastavení Stavový riadok, môžete aplikovať zmeny. 

Mohlo by vás tiež zaujímať