Poco M4 5G displej
Zdroj: YouTube (Frankie Tech)

V certifikácii sa objavil nový model od spoločnosti Poco: Spoločnosť nám zasa popletie hlavu názvami!

Nový Poco C50 popletie hlavu fanúšikom spoločnosti Xiaomi. Pôjde o ďalší prezlečený model a nie o nástupcu známeho Poco C40.

Čínska spoločnosť Xiaomi je okrem smartfónov s množstvom inovácií a modelov pre každého známa aj svojimi dcérskymi spoločnosťami. Práve skrz značky Redmi a Poco sa im podarilo osloviť široké spektrum fanúšikov, na čo môžu byť dostatočne pyšní. A tak, ako prostredníctvom materského Xiaomi prichádzajú primárne drahšie modely s lepšou výbavou, zvyšné dve dcérske spoločnosti ponúkajú ako cenovo dostupné smartfóny, tak aj menej vybavené zariadenia. Najnovšie pre nás novinku chystá práve spoločnosť Poco, ktorá pripravuje ďalší lacný smartfón, informuje komunita Xiaomiui. Nebude to s ním také jednoduché, ako by sa na prvý pohľad zdalo. Čínsky gigant nám ide opäť popletie hlavu názvymi svojich smartfónov.

Na ceste je nový Poco C50

Možno si aj vy spomeniete na model s označením Poco C40, ktorý prednedávnom zahviezdil aj u nás v Európe s výbavou, akú sme tu ešte vidieť nemohli. Dôvodom bol práve čipset od spoločnosti JLQ, ktorý sa vymykal akýmkoľvek štandardom, na aké sme tu zvyknutí. Jeho nástupcom by mal byť teda logicky Poco C50, ak by teda za smartfónom nestála jedna z dcérskych spoločností Xiaomi. Čínsky gigant medzi výrobcami smartfónov a inej elektroniky sa však rád hrá s názvami a označenie smartfónu písmenkami C50 už prenechal inému smartfónu.

Poco M4 Pro_displej
Zdroj: YouTube (ProductNation)

Poco C40 sme mohli vidieť aj u nás v Európe. Bolo to celkom šokujúce rozhodnutie zo strany Xiaomi, pretože smartfóny zo série C do Európy zvyčajne neprichádzajú. Už sme si mysleli, že po predstavení prvého zástupcu by mohlo prísť ku zmene. Namiesto toho však prichádza informácia, že model s označením C50 nakoniec do Európy nepríde, pretože bude indickou verziou smartfónu, aký u nás uvidíme pod iným názvom. A so smartfónom, aký u nás poznáme s prívlastkom C40 nebude mať nič spoločné.

Pôjde o indickú verziu nášho Redmi modelu

Možno ste postrehli informácie o tom, že Xiaomi plánuje predstaviť úplne novú sériu smartfónov, ktorá v názve ponesie písmenko A. Prvými predstaviteľmi série má byť Redmi A1 a Redmi A1+, ktoré majú podľa únikov ponúknuť čipset MediaTek Helio A22. Okrem iného poznáme aj informáciu o tom, že základný model nezíska snímač odtlačkov prstov zatiaľ čo jeho vylepšená verzia áno. Smartfóny s touto výbavou majú byť veľmi lacnými zariadeniami, ktoré ponúknu výbavu s kompromismi.

Poco smartfon (1)
Zdroj: unsplash.com (Vinicius „amnx“ Amano)

A práve tohto sa má sesterské Poco chytiť. Smartfóny z radu Redmi A1 skvele zapadnú do série Poco C a práve model Redmi A1+ má prísť na indický trh ako model s označením C50. Xiaomi nám týmto označením pekne popletie hlavu, pretože si zasa budeme musieť spájať, ktorý smartfón patrí ku ktorému. Označenie smartfónov bude chaotické, no našťastie budeme môcť tento model u nás vypustiť z hlavy. Len si ho nebudeme môcť spájať so známym Poco C40 na našom trhu, keďže spolu nebudú mať nič spoločné.

Vyznáte sa ešte v označovaní smartfónov od Xiaomi? Alebo je to už aj na vás príliš komplikované? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať