Xiaomi Mi 11
Zdroj: Xiaomi

Vďaka MIUI sa dozvedáme o vlastnostiach Xiaomi Mi 11 Pro. Poteší milovníkov mobilnej fotografie

Xiaomi Mi 11 Pro prekvapí fotoaparátom, ktorý bude mať menej megapixelov, ako jeho starší súrodenec. Avšak poteší väčšou kvalitou.

Vlajková loď Xiaomi Mi 11 bola predstavená už v decembri v Číne a o necelé dva mesiace aj pre globálny trh. Ďalšie telefóny z tohto radu majú byť predstavované postupne a podľa postupne unikajúcich informácií sa zdá, že Pro verzia nie je už tak ďaleko. Posledne sa o tejto vylepšenej vlajkovej lodi dozvedáme z rozličných zdrojov. Posledne z kódu nadstavby Androidu MIUI, kde sa objavili zmienky o výkonnejšom fotoaparáte, ktorý patrí práve Xiaomi Mi 11 Pro.

Situáciu objasnil čínsky portál MyDriver. Natívna MIUI aplikácia Fotoaparát poukazuje na existenciu Mi 11 Pro. Dozvedáme sa napríklad to, koľko bude mať megapixelov hlavný snímač fotografickej sústavy a aj niečo málo o jeho vlastnostiach.

Menej pixelov, viac kvality

Ako sa už rozprávalo po spravodajských portáloch dlhšie, tak  Mi 11 Pro použije 50MP fotoaparát a pravdepodobne využije senzor Samsung GH1, ktorý sme už videli v telefóne Meizu 18 Pro a ktorý poskytuje vynikajúcu fotografickú kvalitu.

Xiaomi Mi 11 Pro bude mať kameru podobnú Xiaomi Mi 10 Ultra. Zdroj: Xiaomi
Xiaomi Mi 11 Pro bude mať kameru podobnú Xiaomi Mi 10 Ultra. Zdroj: Xiaomi

Prečo sa ale Xiaomi rozhodlo znížiť rozlíšenie fotoaparátu Mi 11 Pro? Odpoveď je celkom jednoduchá a všetko sa dáva do súvislosti s tým, že hoci Xiaomi Mi 11 nemá teleobjektív, jeho vyššia verzia ho mať bude. Taktiež musíme dodať, že je síce pekné mať veľa pixelov, ale tie s kvalitou fotografií nič nemajú. Profesionálni fotografi využívajúci zrkadlovky majú často menej pixelov vo svojich fotoaparátoch, než telefóny strednej triedy. Pre peknú štvorcovú fotografiu na Instagrame by vám stačil fotoaparát s 1,16MP.

Čím bude Xiaomi Mi 11 Pro lepšia?

Takže Xiaomi sa rozhodla obetovať počet megapixelov, ktoré nemajú vplyv na kvalitu fotografie a vymení ho za kvalitnejší objektív, s ktorým dokážete nasnímať viac rôznorodých fotografií vo vysokej kvalite. Je to ako keby ste nosili so sebou vo vrecku viac objektívov.

Aj keď má fotoaparát Xiaomi Mi 11 Pro nižšie rozlíšenie, jeho kvalita bude vyššia ako kvalita poskytovaná fotoaparátom Xiaomi Mi 11, pričom integruje aj teleobjektív, ktorý vám umožní optické zväčšenie minimálne o 5 alebo 10 násobok.

Viac noviniek o vlajkových lodiach čínskeho výrobcu nájdete v sekcii Xiaomi.

Mohlo by vás tiež zaujímať