Quick Ball
Zdroij: MIUI

Viete na čo slúži MIUI Quick Ball? Takto si zlepšíte ovládanie telefónu

Popri tlačidlách na obrazovke alebo gestách, nám Quick Ball umožňuje vykonávať viaceré akcie na obrazovke a uľahčiť si ovládanie telefónu.

MIUI Quick Ball je s nami v nadstavbe operačného systému Android MIUI už dlhšiu dobu. Toto nastavenie sa prvýkrát objavilo vo verzii MIUI 8. Táto verzia nadstavby bola vypustená na prvé telefóny v júni 2016. Aj tak sa stretávame s fanúšikmi, ktorí nevedia, ako Quick Ball funguje a na čo slúži. Pritom poskytuje možnosť prispôsobenia si zariadenia a jednoduchšie ovládanie.

Popri tlačidlách na obrazovke alebo gestách, nám táto funkcia umožňuje vykonávať viaceré akcie na obrazovke, meniť nastavenia alebo dokonca spúšťať aplikácie.

Ide o akúsi plávajúcu guľu (preto sa niekedy toto nastavenie označuje aj ako floating ball), ktorá je umiestnená na okraji obrazovky. Jednoduchým dotykom alebo jemným potiahnutím nám otvára možnosti rýchlejšie ovládať zariadenie.

Quick Ball umožňuje napríklad vyčistenie vyrovnávacej pamäte, stlačenie vypínača, spustenie aplikácie alebo aktiváciu režimu jednej ruky.

Ako aktivovať Quick Ball v MIUI na ľubovoľnom zariadení od Xiaomi

Nastavte si funkciu Quick Ball pre jednoduchšie ovládanie vášho zariadenia. Zdroj: XMOBILE.sk
Nastavte si funkciu Quick Ball pre jednoduchšie ovládanie vášho zariadenia. Zdroj: XMOBILE.sk

Prejdite do časti Nastavenia, zvoľte položku Rozšírené nastavenia a v nej Quick Ball. Ďalším krokom je aktivácia funkcie a následne prispôsobenie presne na mieru vašim potrebám.

Medzi nastaveniami nájdete napríklad možnosť zvoliť svojich vlastných päť rýchlych odkazov. Je jedno, čo chcete vykonávať, buď si sem nastavíte vlastné aplikácie alebo pridáte funkcie, ktoré vykonáva telefón, ako napríklad zapnutie vypnutie wifi, svetla, režim jednej ruky. Jednoducho je na vás, čo si vložíte do rýchleho prístupu. 

Nastaviť si môžete aj gesto, ktorým k funkcii budete pristupovať. Môže to byť potiahnutie, ale aj ťuknutie.

Quick Ball môžete mať aj na zamknutej obrazovke a pristupovať ku funkciám telefónu hneď po rzsvietení displeju. Taktiež môžete nastaviť vypnutie tejto funkcie v rozličných aplikáciách, kde nechcete, aby sa vám rýchly prístup otváral. Je to vhodné nastavenie napríklad pri hraní rôznych hier, kedy sa hýbete prstami po celej obrazovke.

Viac v sekcii Návody

Ak sa vám naše návody páčia, neváhajte prebrowsovať sekciu Návody na XMOBILE.sk. Pravidelne vám prinášame tipy a triky, ako vylepšiť zážitok z ovládania vašich telefónov od Xiaomi. Veríme, že sa dozviete veľa nového.

Mohlo by vás tiež zaujímať