Xiaomi Mi 11 Special Edition Lei Jun Signature. Zdroj: Xiaomi
Xiaomi Mi 11 Special Edition Lei Jun Signature. Zdroj: Xiaomi

Vlajková loď Xiaomi Mi 11 certifikovaná pre európsky trh. Čoskoro ju nájdeme aj v našich obchodoch

Xiaomi Mi 11  je poháňaný procesorom Snapdragon 888, ktorý je aktuálne najvýkonnejším procesorom z kuchyne Qualcommu.

Vlajková loď čínskeho výrobcu Xiaomi líme v Číne rekordy. Avšak zvyšok sveta ešte nemal možnosť spoznať tento telefón nabitý najnovšími technológiami, ako je napríklad procesor Snapdragon 888 od Qualcommu. Toto sa čoskoro zmení, lebo Xiaomi Mi 11 dostalo certifikáciu platnú aj pre európske trhy.

Pod číslom modelu 2AFZZK2G bol certifikovaný od FCC telefón Xiaomi Mi 11. Záverečné “Géčko” v čísle modelu označuje to, že ide o globálnu verziu, určenú aj pre európske trhy. Taktiež sa dozvedáme o kapacite interného úložiska. Ako môžeme vidieť nižšie, Xiaomi Mi 11 dorazí na naše trhy v dvoch verziách. Prvá so 128 GB interného úložiska a druhá s dvojnásobnou kapacitou, to znamená s 256 GB priestoru.

V obidvoch prípadoch bude mať telefón 8 GB RAM a v tomto prípade typu LPDDR5. Tento typ pamäte vylepšila spoločnosť Xiaomi s cieľom dosiahnuť vyššie prenosové rýchlosti ako je bežné a tým priniesť do svojich zariadení vyšší výkon.

Zatiaľ nie je presne známe, kedy budú uvedené telefóny v Európe a kedy budú k dispozícii u lokálnych predajcov. Avšak zo skúseností a rýchlosti Xiaomi pri distribúcii ich zariadení vieme, že by sa tak malo stať do konca mesiaca, najneskôr počas prvých dní februára.

Xiaomi Mi 11 vedie v rebríčku AnTuTu.

Xiaomi Mi 11  je poháňaný procesorom Snapdragon 888, ktorý je aktuálne najvýkonnejším procesorom z kuchyne Qualcommu. Vyrobený je okrem iného 5nm procesom. Spolu s týmto procesorom, LPPDR5 RAM pamäťou, úložným priestorom typu UFS 3.1, či grafickým čipom  Adreno 630, patrí k najvýkonnejším zariadeniam na trhu. Pred pár dňami sa umiestnila vlajková loď na prvom mieste v rebríčku výkonnosti AnTuTu.

Xiaomi v „reálnom svete“ dosiahlo priemerný výsledok 708-tisíc bodov. V porovnaní s druhým zariadením Huawei Mate 40 Pro+, náskok je „len“ 6-tisíc bodov. Druhým dychom však treba dodať, že porovnávame „základnú“ verziu s Pro+ verziou zariadenia od Huawei. V prípade porovnania „klasickej“ verzie zariadenia Mate 40 a Mi 11, rozdiel je už o niečo priepastnejším, približne 20-tisíc bodov.

Novým kráľom AnTuTu by sa mal čoskoro stať iný telefón. Tiež je z dieľne Xiaomi. Ide o herný telefón Black Shark 4. Viac si prečítajte v článku Black Shark 4 dosiahol v AnTuTu skóre, aké sme ešte nevideli.

Mohlo by vás tiež zaujímať