Xiaomi 12
Zdroj: YouTube (1M Gadget)

Vlajkové lode pokračujú v trende kompaktných smartfónov: Unikli informácie ohľadom Xiaomi 13!

Základný model série Xiaomi 13 by mohol priniesť na trh opäť kompaktné rozmery. Známy leaker poukazuje na menší, no kvalitný displej.

Nie je žiadnym tajomstvom, že čínske Xiaomi už starostlivo pracuje na ďalšej generácii vlajkových lodí pre budúci rok. A zatiaľ čo my čakáme na odhalenie modelov z radu Xiaomi 12T, úniky sa už sústreďujú najmä na modely z radu Xiaomi 13. Najnovší únik informácií nám odhaľuje informácie ohľadom displeja smartfónu, ktorý má byť opäť kompaktný. Podľa našich informácií však bude o malý kúsok väčší ako v prípade tohtoročného Xiaomi 12. Aký displej teda model označený číslovkou trinásť ponúkne? Bližšie informácie ohľadom pripravovaného vlajkového modelu nám prináša portál gizchina.com a my sa na ne teraz pozrieme spoločne.

Únik poukazuje na kompaktný model

Smartfón s označením Xiaomi 13 má byť základným modelom vlajkovej série smartfónov pre budúci rok. Čínsky gigant v tomto smartfóne pochopiteľne prinesie tú najlepšiu výbavu, akú bude mať s ohľadom na udržanie atraktívnej ceny k dispozícii. Už niektoré úniky poukazovali na to, že sa aj pri predstavení tohto modelu dočkáme ako inak než vlajkového čipsetu od spoločnosti Qualcomm. Srdcom základného modelu série teda má byť čipset Snapdragon 8 Gen 2. Najnovšie sa však môžeme pozrieť aj na displej, ktorý smartfón ponúkne.

Xiaomi 12 event
Zdroj: Xiaomi

Známy leaker pod prezývkou Digital Chat Station na čínskej platforme Weibo poukázal na 6.36″ displej, ktorý opäť môžeme radiť za kompaktný. Posledný Xiaomi 12 ponúkol 6.28″ displej a rozdiel vo veľkosti teda nebude príliš veľký. Celkovo má ísť o 2.5D displej so 120Hz obnovovacou frekvenciou, s najväčšou pravdepodobnosťou opäť pôjde o LTPO AMOLED displej. Očakávať môžeme aj priestrel pre selfie kameru, ktorý sa bude opäť nachádzať v centrálnej časti displeja.

Sériu Xiaomi 13 môžeme očakávať tento rok skôr

Posledné úniky informácií vraveli o tom, že sa tento rok dočkáme čipsetu Snapdragon 8 Gen 2 o niečo skôr ako zvyčajne. Prvé modely s týmto čipsetom by tak mohli prísť už v priebehu novembra a očakávame, že sa toho aj Xiaomi chytí. Minulý rok sme mohli sledovať predstavenie smartfónov z radu Xiaomi 12 28. decembra pre Čínu. Tento rok však očakávame, že séria Xiaomi 13 by sa pokojne mohla ukázať aj o niekoľko týždňov skôr, teda na prelome novembra a decembra.

Xiaomi 12 Pro
Zdroj: Xiaomi

Ostatná výbava smartfónov z tejto série ale zatiaľ ostáva tajomstvom. Úniky ohľadom modelov zo série Xiaomi 13 by počas nasledujúcich týždňov mohli napriek tomu naberať na počte. Predstavenie sa blíži a od odhalenia modelov by nás mohlo deliť už len niekoľko týždňov. O nových informáciách ohľadom smartfónov vlajkovej rady pre rok 2023 a ich výbavy vás samozrejme budeme aj naďalej informovať.

Zvažujete kúpu niektorého z modelov série Xiaomi 13? Alebo je pre vás atraktívnejšia nižšia kategória smartfónov? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať