Zdroj: Xmobile.sk (Vosveteit.sk)

Vstavaný skener dokumentov v Xiaomi smartfónoch dostane užitočnú funkciu. Uvítate ju?

Xiaomi pridáva do aplikácie skeneru dokumentov i možnosť vloženia vlastného vodoznaku.

Mnohí to možno ani nevedia, ale Xiaomi smartfóny v sebe schovávajú skener dokumentov. Ukrytý je v rozhraní aplikácie fotoaparátu pod položkou Viac, kde nájdete funkciu Dokumenty. Rovnako si používatelia môžu pridať rýchly odkaz na skener dokumentov i do notifikačnej lišty. 

Najnovšie zahraničný portál xiaomiadictos.com upozorňuje na to, že funkcia skenera dostane čoskoro novú funkciu. O čo konkrétne ide? 

Zatiaľ len pre BETA testerov

Už aj dnes pri fotografovaní si môžeme pridávať na snímky vodoznak, avšak v prípade skenovania dokumentov, tomu tak nie je. To by sa malo do budúcnosti zmeniť, píše portál. 

V uzavretej BETA verzii aplikácii Fotoaprátu (V21.12.4), bola objavená funkcia vodoznaku, ktorá je dostupnou i pre skener. Vstavaná aplikácia kamery sa tak stáva čoraz komplexnejšou. Portál ďalej píše, že vodoznak nie je potrebné manuálne pridať na každú jednu snímku, systém je schopný ho pridávať v rámci jednej série skenovania na každý záber. 

Funkcia skenera dostava podporu vodoznaku
Zdroj: MIUIes

Ako sme vyššie spomínali, tak funkcia je aktuálne dostupnou len v rámci BETA verzie aplikácie. Na druhej strane treba povedať, že je dobré vidieť, že Xiaomi pracuje na novinke v rámci aktualizácie aplikácie a nie v rámci systémovej aktualizácie. Znamená to, že dostupnou by mohla byt pre širokú verejnosť v priebehu najbližších týždňov. Tak či onak, Xiaomi ju pravdepodobne v prvom kole uvoľní len pre čínske zariadenia a následne pre smartfóny dostupné na globálnom trhu. 

V každom prípade, ide o šikovnú funkciu, prostredníctvom ktorej si môžu používatelia chrániť obsah, aby nedochádzalo k jeho množeniu iným používateľmi a nebol vydávaný tak pod menom inej osoby. 

Mohlo by vás tiež zaujímať