Xiaomi mi 10 2021 edition
Zdroj: Xiaomi

Vylepšená verzia Xiaomi Mi 10 neprinesie len novší procesor Snapdragon 870, ale aj túto novinku!

I keď Mi 11 bola predstavená, stále čakáme na model zo série Mi 10, ktorý by mal byť vylepšeným modelom z minulého roku. Čo všetko sa zmení?

Rok 2021 by mal byť debutom série Mi 11. Iba že by nie. Po vydaní čipsetu od spoločnosti Qualcomm, Snapdragon 870, ktorý by mal byť medzistupňom medzi minuloročným Snapdragonom 865 a tohtoročným 888 očakávame ešte jeden model zo série Mi 10. Pôjde o znovuzrodený Mi 10, ktorý by mal byť presnou kópiou minuloročnej desiatky, len s novým čipsetom. Podľa najnovších informácií z portálu Gizchina.com, ale nebude model úplne identický.

Dizajn rovnaký, funkcie iné

Hlavnou zmenou v smartfóne je samozrejme zmena čipsetu. Po ňom si ale zmenou prejdú i reproduktory, ktoré pri väčšine smartfónov s duálnymi reproduktormi bývajú uložené na dvoch miestach. Jeden býva uložený v reproduktore na uskutočňovanie hovorov a druhý na spodnej hrane smartfónu. Toto umiestnenie je na jednu stranu efektívne, pretože zvuk vychádza z celého tela smartfónu. Na druhú stranu zvuk, ktorý vychádza zo symetrických reproduktorov je oveľa lepší a kvalitnejší. A práve toto riešenie plánuje využiť pri tvorbe svojho ďalšieho modelu Mi 10. Informácia pochádza zo sociálnej siete Weibo, kde ju uverejnil známy leaker informácií, Digital Chat Station.

Mi 10 SD 870
Zdroj: Gizchina.com

Snapdragon 870 nie je veľkou zmenou

Snapdragon 870 zasadený medzi predchodcu s označením 865, resp. 865+ a následníka Snapdragon 888 má veľmi blízko k svojmu predchodcovi. Jediný rozdiel je v taktovaní, kde hlavné jadro beží na 3.2GHz namiesto pôvodných 3.1GHz u čipsetu Snapdragon 865+. Vyrobený je rovnako 7nm technológiou, čím je vlastne len upravenou verziou predchodcu. Novší Snapdragon 888 je vyrobený už 5nm technológiou, no za tento model si užívateľ priplatí, pretože Qualcomm svoje čipsety stále viac a viac zdražuje. Použitie 870-tky je teda ekonomickým riešením pre výrobcov smartfónov. Samozrejmosťou je i podpora 5G, ktorá poteší najmä, keď vylepšený model Mi 10 má príjsť s nižšou uvádzacou cenou, ako mala pôvodná Mi 10.

Bude z novej Mi 10 ďalší cenový trhák? Alebo by ste radšej siahli už po novej Mi 11? Čo nám nakoniec Xiaomi prinesie je záhadou, pretože táto úprava reproduktorov pôvodne nebola v pláne. Na finálnu podobu si teda ešte chvíľu počkáme, no už teraz sme na ňu zvedaví!

Mohlo by vás tiež zaujímať