Android 11_rozhranie notifikacnej listy a ovladanie hudby_Xiaomi
Zdroj: Xiaomiportal.sk

Vyskúšajte si na Xiaomi smartfónoch ovládanie hudby z notifikačnej lišty v štýle Androidu 11 aj so staršou verziou OS

Pomocou externej aplikácie Power Shade môžete premeniť rozhranie notifikačnej lišty starších Android smartfónov na rozhranie v štýle Androidu 11

Spoločnosť Google nie tak dávno predstavila nový Android 11, ktorý priniesol viacero dizajnových vylepšení a nových funkcií. Za spomenutie stojí napríklad dotykové gesto poklepania po chrbte zariadenia, nové nastavenia možnosti zdieľania dát s aplikáciami tretích strán, nové formy komunikácie prostredníctvom takzvaných „bublín“ a podobne. Dnes by sme vám chcel dať do pozornosti vcelku zaujímavú aplikácie Power Shade, pomocou ktorej si viete upraviť nie len vzhľad notifikačnej lišty v štýle čistého Androidu 11, ale zároveň môžete vyskúšať  aj nové rozhranie vrátane nových základných funkcií ovládania hudby prostredníctvom notifikačnej lišty.

Zapnite si nové ovládanie hudby v štýle Androidu 11 vo vašom Xiaomi smartfóne

Aktivovanie samotného rozhrania ovládania hudby v notifikačnej lište, nie je ničím zložitým. Ako prvé budeme potrebovať stiahnuť aplikáciu Power Shade, ktorú stiahnete z Google Play prostredníctvom odkazu nižšie.

Power Shade: Notification Bar
Power Shade: Notification Bar
Developer: ZipoApps
Price: Free

V prvom kroku je potrebné aplikácií udeliť nevyhnutné oprávnenia. Sú nimi nižšie vyznačené povolenia.

Po udelení oprávnení, uvidíte ponuku menu, ako môžete vidieť na prvom obrázku nižšie. Následne stačí zvoliť možnosť „Running“, prostredníctvom ktorej aktivujete nové rozhranie notifikačnej lišty vrátane nového rozhrania hudby a možností ovládania. Do pozornosti vám dávame ešte ikonku v pravom hornom rohu v rámci notifikačnej lišty (nižšie na obrázku ako „Phone speaker“), pomocou ktorej môžete zmeniť cieľové zariadenia, z ktorého má hrať hudba.

Okrem iného prostredníctvom sekcií aplikácie Power Shade, „Colors“, či „Layout“, si môžete prispôsobiť samotné rozloženie vrátane farieb rozhrania notifikačnej lišty.

Vyšperkujte si notifikačnú lištu v kombinácii s MIUI 12 rozhraním

Dovoľte nám dať pri tejto príležitosti do pozornosti ešte aplikáciu Mi Control Center: Notifications and Quick Actions, ktorá je od rovnakého vývojára. V kombinácii s touto aplikáciou môžete vyšperkovať rozhranie notifikačnej lište, ktoré bude v štýle MIUI 12 nadstavby a zároveň budete môcť využívať aj možnosť ovládania hudby v štýle Androidu 11.

MIUI 12_+ANDROID 11 rozhranie ovladanie hudby na samrtfone so starsim androidom a MIUI
Zdroj: Xiaomiportal.sk

Samotný postup inštalácie je rovnaký, ako v prípade vyššie. Po stiahnutí aplikácie je potrebné udeliť aplikácií potrebné oprávnenia a následne zvoliť možnosť „Running“. Aplikáciu môžete stiahnuť z odkazu nižšie.

Mi Kontrollzentrum
Mi Kontrollzentrum
Developer: ZipoApps
Price: Free

Mohlo by vás tiež zaujímať