Xiaomi 12
Zdroj: YouTube (1M Gadget)

Xiaomi 12 mieri do Európy, odhaľuje certifikácia. Kedy príde?

Xiaomi 12 Lite prešiel v Európe EEC certifikáciou. Znamená to, že od predstavenia tohtoročných vlajkových modelov pre globálny trh nás delia už len týždne.

Produktová rada smartfónov Xiaomi 12 bola v Číne predstavená 28. decembra minulého roka po boku nadstavby MIUI 13. Telefóny však nie sú (zatiaľ) oficiálne dostupné na globálnom trhu a ani v Európe. Zdá sa však, že všetko by sa mohlo už čoskoro zmeniť.

Xiaomi 12 mieri do Európy

Predtým, ako je výrobok uvedený na trh v niektorých častiach sveta, tak musí prejsť rôznymi certifikátmi a ďalšími kontrolami, aby získal povolenia na predaj. To je aj prípad smartfónov. Najnovšie správy, na ktoré poukazuje portál Xiaomiui.net naznačujú, že príchod smartfónov z produktovej rady Xiaomi 12, je na spadnutie.

Portál prostredníctvom sociálnej siete Twitter upozorňuje na EEC certifikáciu zariadenia Xiaomi 12 Lite, ktoré nesie kódové označenie 2203120G. Certifikácia rovnako odhaľuje, že žiadosť o certifikáciu zariadenia bola podaná ešte koncom minulého roka.

Hoci certifikácia vyššie patrí iba jednému modelu smartfónu z produktovej rady Xiaomi 12, je veľmi nepravdepodobné, že Xiaomi by na globálny, či európsky trh prinieslo iba jeden model telefónu a to Lite verziu. Čo sa týka presného dátumu uvedenie smartfónov na trh, tak ten zatiaľ nie je známy. Môžeme však očakávať, že od predstavenia tohtoročných vlajkových smartfónov v našom regióne, nás delia týždne.

V závere treba uviesť, že Xiaomi v prípade modelového radu Mi 11, telefóny pre globálny trh prinieslo v prvej polovici februára. Je teda možné, že v prípade telefónov z produktovej rady Xiaomi 12, situácia bude rovnakou.

Mohlo by vás tiež zaujímať