Xiaomi Mi 11_fotografia
Zdroj: Weibo (Digital Chat Station)

Xiaomi 12 nepríde 16. decembra, ale skôr, tvrdia čínske média. Kedy sa tak stane?

Čínske média tvrdia, že Xiaomi 12 príde o niečo skôr, ako sa pôvodne plánovalo.

Xiaomi na 16. decembra plánuje veľkú udalosť, ktorá má trvať 4 hodiny. Očakáva sa, že počas tohto eventu, bude predstavená nadstavba MIUI 13, ktorá má byť mimochodom dostupnou pre 118 smartfónov. Rovnako treba uviesť, že sa očakávalo, že počas tejto udalosti bude predstavený i smartfón Xiaomi 12.

Najnovšie správy, na ktoré poukazuje portál gadgets.ndtv.com naznačujú, že všetko môže byť nakoniec inak, ako sa pôvodne špekulovalo a to minimálne v prípade smartfónu Xiaomi 12. Dobrou správou je, že predstavenie smartfónu by sa nemalo odsúvať na neskôr, údajne príde ešte skôr.

Xiaomi 12 príde skôr, tvrdia čínske média

Portál sa odvoláva na čínske média, podľa ktorých Xiaomi 12 príde nie 16. decembra, ale 12. decembra. Teda o štyri dni skôr, ako hovorili pôvodné informácie. Dôvodom posunu termínu má byť, ako inak, príchod ďalšie veľkého nákupného festivalu, ktorý odštartujte približne v polovici nadchádzajúceho mesiaca. Xiaomi tak chce pravdepodobne stihnúť so smartfónom túto vlnu nakupujúcich.

Čo sa týka zariadenia ako takého, tak Xiaomi 12 má byť vybavený procesorom Snaodragon 8 Gen 1, ktorého uvedenie na trh sa očakáva v najbližších dňoch. Rovnako treba uviesť, že ide o 4nm čip, ktorý výkonnostne je podobným k procesoru MediaTek Dimenisty 9000, ktorý bol predstavený len pár dní dozadu. Len pre zaujímavosť, úniky informácií hovoria o tom, že zariadenie bude disponovať 120 Hz AMOLED displejom, hlavnou kamerou s rozlíšením 50 Mpx, či technológiou rýchleho nabíjania pri výkone 100W. Okrem iného, známy leaker informácií hovorí, že Xiaomi 12 bude smartfónom, ktorý bude „nástupcom Mi 6“ smartfónu. Ide o staršiu vlajkovú loď, ktorá bola cenovo dostupnou pričom Xiaomi má v pláne návrat práve k cenovo dostupným vlajkovým telefónom, hovorí Digital Chat Station.

Samozrejme, v prípade ďalších verzií smartfónov s prívlastkom Pro, či Ultra, očakávame vyššie špecifikácie, napríklad rýchle nabíjanie pri výkone 150W, prípadne viac a podobne.

Portál ďalej prezrádza, že po boku Xiaomi 12, bude predstavený i smartfón Xiaomi 12X. Má ísť o zariadenie, ktoré bude disponovať procesorom Snapdragon 870 od spoločnosti Qualcomm. Ako už asi tušíte, tak ide o nástupcu modelu Mi 11X.

Mohlo by vás tiež zaujímať