Sekundárna obrazovka v Xiaomi Mi 11 Ultra toho zvládne naozaj veľa.
Zdroj: lolgerdesign

Xiaomi 12 Ultra má získať vo výbave snímač kamery, aký sme zatiaľ u žiadneho modelu nevideli!

Xiaomi 12 Ultra získa najlepší snímač kamery na trhu, ktorým bude Sony IMX800. Výbavu mu majú doplniť tiež ďalšie tri snímače kamery.

O smartfóne s označením Xiaomi 12 Ultra sa v poslednej dobe rozpráva čoraz viac. Dôvodom k tomu je blížiace sa predstavenie, ktoré by malo prebehnúť už o pár mesiacov. Zatiaľ sa však môžeme tešiť z rôznych únikov, ktoré sa na nás hrnú z každého rohu. Už pred nejakou dobou sme sa dozvedeli, že Xiaomi bude spolupracovať s nemeckou spoločnosťou Leica, ktorá doteraz posúvala spoločnosť Huawei na popredné priečky rebríčkov fotomobilov. Teraz je zrejme na rade Xiaomi, ktoré prevezme toto žezlo a zasadne na trón. A dopomôcť tomu má podľa komunity Xiaomiui aj nový snímač od spoločnosti Sony a naozaj silná zostava snímačov kamery.

Xiaomi 12 Ultra má získať naozaj výnimočný snímač kamery

Sony IMX800 je najväčším snímačom kamery pre smartfóny, aký budeme mať na trhu. Jeho predstavenie sa plánuje na blízku dobu a zdobiť by mohol aj najlepšie vybavený model od Xiaomi s označením Xiaomi 12 Ultra. Ide o 1/1.1″ snímač s rozlíšením 50mpx, vďaka čomu bude vedieť vytvoriť tie najlepšie snímky na trhu. A ak takúto kameru doplní aj spoločnosť Leica, môžeme s určitosťou povedať, že pripravovaný model od Xiaomi aktuálne nič neporazí.

Ak si dobre spomínate, aj jeho predchodca v podobe Mi 11 Ultra bol smartfónom, ktorý ašpiroval na kráľa fotomobilov. Tento smartfón vtedy využil snímač ISOCELL GN2 od Samsungu, ktorý bol na tú dobu tým najlepším, čo ste si mohli vybrať. Xiaomi 12 Ultra má nasledovať túto cestu a hlavným snímačom od spoločnosti Sony ešte nekončíme. Doplniť ho majú ďalšie 3 snímače, ktoré získajú rozlíšenie 48mpx. Pôjde teda o veľmi silnú zostavu s ohľadom na kameru, na ktorú sa môžeme už čoskoro tešiť. O pripravovanom smartfóne toho však vieme oveľa viac.

Výbava tohto modelu bude hviezdna

Okrem toho, že nemôžeme u tohto smartfónu očakávať nízku cenu aj vieme to, že získa čipset od spoločnosti Qualcomm. Pôjde o zatiaľ nepredstavený Snapdragon 8 Gen 1+, ktorý je vyrobený 4nm procesom od spoločnosti TSMC. Tento čipset by mal vyriešiť problémy, ktoré priniesol jeho predchodca v podobe Snapdragonu 8 Gen 1 od Samsungu vrátane prehrievania. Tešiť sa môžeme aj na 2.2K zakrivený LTPO 2.0 OLED displej, čím sa model zaradí do špičky smartfónov aj v oblasti displeja.

Predstavenie modelu je odhadované približne na koniec mája, resp. začiatok júna. Dovtedy môžeme očakávať ďalšie úniky, ktoré nám spoločnosť poodhalí v priebehu nasledujúcich týždňov. Predstavenie by mal model zdieľať so skladateľným Xiaomi MIX Fold 2 či pripravovaným fitness náramkom v podobe Mi Band 7.

Tešíte sa na predstavenie tohto vrcholného smartfónu? A kúpili by ste si taký drahý model? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať