Black Shark 3 na obrázku. Otázkou je, čo prinesie Black Shark 4?
Zdroj: YouTube (TeS Yuk Gaming)

Xiaomi aktívne pripravuje nový herný smartfón Black Shark 4. Poznáme prvé dôležité detaily!

Pripravovaný herný smartfón od podznačky Black Shark sa nedávno objavil aj priamo vo vývojárskej konzole obchodu Google Play

Herné smartfóny sú stále viac a viac populárnejšou a rastúcou kategóriou zariadení na trhu so smartfónmi. Obrovský nárast popularity hlásia výrobcovia najmä z ázijských krajín, keďže na iné trhy zatiaľ vlna „hrania hier na smartfónoch“ ešte nedošla v takom rozsahu, ako sa zrejme očakávalo. To však nijako neodrádza výrobcov týchto zariadení od toho, aby na trh uvádzali stále novšie a novšie modely, ktoré by každoročne spĺňali stále navyšujúce sa požiadavky hráčov mobilných hier. Veľkú novinku už aktívne pripravuje aj pomerne silný hráč v tomto segmente, spoločnosť Xiaomi, ktorá zrejme už v nasledujúcich týždňoch predstaví ďalší smartfón s označením Xiaomi Black Shark 4.

Xiaomi Black Shark 4 je na ceste

I keď o existencii zariadenia Xiaomi Black Shark 4 vieme už pomerne dlhú dobu, doposiaľ neboli odhalené žiadne bližšie detaily, ktoré by nám potvrdzovali dôležité špecifikácie tohto zariadenia. Najnovšie správy zo zahraničného portálu Pricebaba.com nám však konečne poskytujú ako taký obraz o pripravovanej hernej „mašine“ od Xiaomi.

Pripravovaný Xiaomi Black Shark 4 bol totižto spozorovaný priamo vo vývojárskej konzole obchodu Google Play. Tá odhalila hneď niekoľko dôležitých detailov, ktoré určite stoja za pozornosť. Medzi prvými treba spomenúť podporu štandardného rozlíšenia FHD+ s hustotou pixelov 440 ppi, čo je akási zlatá stredná cesta pri špičkovej kvalite obrazu a dostatočnom grafickom výkone samotného čipu.

xiaomi black shark 4 listing 2
Zdroj: Pricebaba.com

Po stránke čipu nás však zariadenie kódovo označené ako „kaiser“ výrazne zavádza. Samotný zoznam podporovaných zariadení vo vývojárskej konzole obchodu Play sa totižto spomína už niekoľko rokov starý čip Snapdragon 835, no už dnes môžeme takmer s určitosťou povedať že ide o chybnú informáciu a nový Black Shark 4 príde s vlajkovým procesorom Snapdragon 888. Keďže sme už pri samotnom výkone zariadenia, spomenieme aj to, že vlajkovému procesoru by malo sekundovať 8 GB RAM, čo je už akýsi štandard pri herných smartfónoch. Vývojárska konzola ďalej odhalila, že zariadenie bude out-of-the-box podporovať operačný systém Android 11, čo je určite dôležitá správa pre všetkých budúcich majiteľov.

xiaomi black shark 4 listing
Zdroj: Pricebaba.com

Vyššie spomenuté informácie si môžme ďalej doplniť o informácie, ktoré boli v minulosti potvrdené samotným generálnym riaditeľom spoločnosti Black Shark, či informáciami, ktoré prezradili ďalšie zdroje informácií. Medzi takéto informácie patrí napríklad potvrdená podpora 120W rýchleho nabíjania, či prítomnosť batérie s kapacitou 4 500 mAh. Čo sa týka predstavenia zariadenia, konať by sa mohlo už v nasledujúcich týždňoch, no zatiaľ nie je nič oficiálne.

Mohlo by vás tiež zaujímať