Herný telefón
Zdroj: Unsplash.com

Xiaomi chce spopularizovať herné smartfóny. Dopomôcť im má v tom dcérska značka Redmi

Len nedávno spoločnosť Xiaomi prostredníctvom dcérskej značky predstavila herný smartfón Redmi K40 Gaming Edition. Ide o vôbec prvý skutočne herný smartfón z kuchyne Redmi, hoci Xiaomi v minulosti prezentovalo aj Note 8 Pro, ako herný smartfón.

Xiaomi chce spopularizovať trh s hernými smartfónmi

Najnovšie sa dozvedáme, že K40 Gaming Edition pravdepodobne nebude „posledným“ herným smartfónov z kuchyne Redmi. Lu Weibing, generálny riaditeľ Redmi prezradil, že medzi plány spoločnosti Xiaomi patrí popularizácia herných zariadení. Na tému upozorňuje portál Gizmochina.com.

Nová K40 pritom zohráva v tejto oblasti kľúčovú úlohu, prezrádza Weibing. Riaditeľ Redmi ďalej hovorí, že cieľom spoločnosti je predať 1,7-milióna kusov tohto zariadenia. Ide však o ciel len naprieč domácou Čínou. V prípade globálneho trhu, cieľ nebol prezradený. Hoci sa špekulovalo, že bude exkluzívne dostupný len pre Čínu, tak dnes už vieme, že spoločnosť ho plánuje uviesť aj na globálny trh, avšak pravdepodobne pod logom Poco.

Weibing ďalej hovoril o tom, že si uvedomujú náročnosť úlohy v podobe popularizácie herných telefónov, ale veria, že sa im to podarí. Okrem toho naznačil, že spoločnosť by mohla do budúcnosti predstaviť aj ďalšie herné zariadenia.

Za pripomenutie určite stojí povedať, že cenovka smartfónu K40 Gaming Edition začína na úrovni od 255€. Samozrejme, hovoríme o čínskej cenovke, a nie o globálnej. Smartfón ako taký ponúka špičkový procesor Dimensity 1200, ktorý je vyrobený 6nm výrobným procesom, 120Hz OLED displej, či rýchle nabíjanie pri výkone 67W. Čerešničkou na torte je veľká 5065mAh batéria, či prepracovaný systém chladenia.

Mohlo by vás tiež zaujímať