Ako bude vyzerať Redmi K40?
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi hovorí stále viac o novej Redmi K40. Čo už vieme?

Redmi K40 bude mať obrazovku AMOLED na frekvencii 120 Hz, čo poskytne technologický skok, po ktorom toľko používateľov K sérií volalo.

Nové smartfóny sú naozaj už na ceste. Nehovoríme len o Redmi Note 9 5G alebo Redmi Note 10, ale aj o Redmi K40, ktorá je po posledných vyhláseniach jedného z manažérov Xiaomi opäť diskutovaná na väčšine ázijských technologických webov. Informácie priniesol portál Weibo a Xiaomi Adictos.

Konkrétne to bol Lu Weibing, generálny riaditeľ spoločnosti Redmi, ktorý prostredníctvom Weibo začal hovoriť o Redmi K30, aby neskôr naznačil príchod niečoho skvelého. A tým je jedine nová Redmi K40.

Nové podrobnosti prichádzajú po mnohých rečiach, ktoré zaisťujú, že Redmi K40 Series bude mať obrazovku AMOLED na frekvencii 120 Hz, čo poskytne potrebný technologický skok, po ktorom toľko používateľov K sérií volalo. A to najmä vtedy, keď vyšla Redmi K30 s obnovovacou frekvenciou iba 60 Hz.

Momentálne zostáva nepotvrdený dátum predstavenia. Ak zoberieme do úvahy frekvenciu vydávania nových telefónov v jednotlivých radoch, tak Redmi K40 by mala byť predo dvermi. Hovorí sa, že objaviť by sa mohla už v priebehu niekoľkých mesiacov. Avšak zdá sa, že frekvencia sa môže výrazne skrátiť, keďže zariadenie má byť osadené novým procesorom Qualcomm, ktorý bude, podobne ako Snapdragon 875, predstavený na konci roka.

Sklamaním, ktoré priniesli predchádzajúce informácie o vydaní telefónu ale bolo, že nové zariadenie, ktoré nahradí smartfón Redmi K30, bude mať obrazovku s plochým dizajnom. Spoločnosť Xiaomi sa opäť rozhodla v tejto rade odložiť použitie zakrivených obrazoviek. Tých sa azda dočkáme v iných sériách. Napríklad vo vlajkovej lodi Xiaomi Mi 11ktorej uvedenie očakávame taktiež čoskoro.

Pokiaľ ide o nás, budeme držať krok s akýmikoľvek novinkami v tomto ohľade, aby sme vám priniesli informácie z prvej ruky.

 

Mohlo by vás tiež zaujímať