Redmi Note 7
Zdroj: YouTube (Sulit Tech Reviews)

Xiaomi končí s aktualiuzáciami MIUI pre viacero populárnych zariadení

Z tohto dôvodu prídu posledné aktualizácie týchto zariadení pravdepodobne v polovici apríla a od nich sa na tieto zariadenia “zabudne”.

Pre majiteľov viacerých telefónov máme zlé správy. Xiaomi končí s podporou nových aktualizácií systému MIUI. Od apríla tohto roku zostane niekoľko smartfónov Xiaomi, medzi ktorými nájdeme aj Redmi Note 7, bez podpory nových aktualizácií.

Spoločnosť Xiaomi tak informovala prostredníctvom svojho oficiálneho čínskeho fóra pre vývojárov. Od 24. apríla zariadenia ako Redmi Note 7, Redmi Note 7 Pro a Xiaomi CC9e prestanú dostávať nové verzie a už nebudú súčasťou vývojárskeho programu.

Z tohto dôvodu prídu posledné aktualizácie týchto zariadení pravdepodobne v polovici apríla a od nich sa na tieto zariadenia “zabudne”. Pre mnohých užívateľov ti znamená, že sa nedočkajú príchodu MIUI 13 alebo akejkoľvek inej aktualizácie v MIUI, ktorú spoločnosť Xiaomi chystá v budúcnosti.

Je to smutná správa pre mnohých užívateľov. Redmi Note 7 je jedným z najpopulárnejších zariadení, ktoré čínsky výrobca v minulosti uviedol na trh. Aj podiel čitateľov našej stránky s týmto zariadením je značný. Menší, ale stále nie zanedbateľný počet čitateľov pristupuje k článkom na Xiaomiportal.sk prostredníctvom zariadenia Redmi Note 7 Pro.

Je nám tejto správy ľúto, lebo vidíme, že sa tieto zariadenia stále tešia obľube a z hľadiska veku ich stále nemôžeme považovať za staré. Redmi Note 7 sa objavilo na trhu len pred dvoma rokmi, vo februári 2019 a Pro verzia o mesiac neskôr.

Dobrou správou je, že Xiaomi bude naďalej vydávať bezpečnostné a “stabilizačné” aktualizácie pre tieto telefóny. Ich vlastníci sa tak nemusia báť problémov. Avšak, už sa nedočkajú noviniek, ktoré prinesú ďalšie verzie MIUI.

Zostáva nám len dúfať, že tento krok je ojedinelým prípadom spoločnosti Xiaomi, lebo zariadenia tejto spoločnosti si rozhodne zaslúžia viac ako dva roky nových verzií nadstavby MIUI.

 

Mohlo by vás tiež zaujímať