Xiaomi servis mobilu vymena komponetov
Zdroj: YouTube (MOBILE SERVICE), XiaomiPortal.sk

Xiaomi má ambíciu nečestným servisom vystaviť „stopku“. Pracuje na zaujímavej funkcii pre MIUI 12 nadstavbu

Nečestné servisy mobilov, ktoré vydávajú neoriginálny hardware za originálny, by sa mali mať na pozore. Xiaomi s nimi už čoskoro pravdepodobne zatočí

Nefunkčný, či pokazený telefón je niečo, čomu sa väčšina z nás chce vyhnúť míľovými krokmi. Nie vždy sa to však dá. Vo väčšine prípadov vieme v domácom prostredí identifikovať problém. Platí to obzvlášť v prípade Xiaomi smartfónov, ktoré v sebe ukrývajú servisné menu, pomocou ktorého vieme určiť, čo sa pokazilo. Našťastie vo väčšine prípadov je chybovým software. Vtedy nám nič iné zostáva, iba počkať na opravnú aktualizáciu, prípadne spraviť továrenské reštartovanie smartfónu. Z času na čas sa však pokazí aj hardware, kedy sa výmene jednotlivých komponentov nevyhneme.

Nová funkcia v MIUI 12 dá nečestným servisom stopku

Portál xiaomiadictos.com poukazuje na vcelku zaujímavú funkciu, ktorú spoločnosť Xiaomi testuje v nadstavbe MIUI 12. Dostupnou je zatiaľ pre BETA testerov s čínskou verziou ROM.

Reč je konkrétne o funkcii „Hardware Replacement Registration“, teda register vymeneného hardwaru. Podľa zverejnených informácií, funkcia by mala dať používateľom do rúk nástroj, prostredníctvom ktorého si budú môcť skontrolovať nie len originalitu komponentu, ale aj to, či je správne nasadeným.

hardware-miui-12
xiaomiadictos.com

Zároveň treba dodať, že v súčasnosti nie je známa informácia, či a kedy sa dostane funkcia aj do globálnych verzií MIUI nadstavby. Druhým dychom však treba dodať, že vo väčšine prípadov, nové funkcie z MIUI nadstavby sa do globálnych verzií dostávajú s oneskorením niekoľkých týždňov.

V každom prípade ide o zaujímavú funkciu, ktorá má potenciál vystaviť „stopku“ nečestným servisom, ktoré nakupujú hardware z pochybných kanálov a vydávajú ho za originálny.

Čo si o novej funkcii myslíte vy? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Mohlo by vás tiež zaujímať