Redmi Note 9
Už takmer rok na trhu a stále patrí medzi najpopulárnejšie. Zdroj: Xiaomi

Xiaomi má najpredávanejší Android smartfón za prvé 3 mesiace tohto roka? Ktorý to bol?

Rebríček najpredávanejších smartfónov za prvý kvartál tohto roku je zverejnený a poradie smartfónov poriadne prekvapilo. Nielen že jeden model od Xiaomi si drží predajné čísla ako populárny prémiový smartfón od amerického Apple, Xiaomi do rebríčka pretlačilo rovno 3 modely. Nikoho však neprekvapí, že ide o smartfóny z nižšej triedy, ktoré sú dostupné za nižšie ceny. Pozrite sa, ako dopadol rebríček smartfónov sprostredkovaný portálom Xiaomiadictos.com.

Xiaomi získava úspech za úspechom

Výsledky v rebríčku organizovanom Counterpoint research sú pôsobivé. Xiaomi sa v rebríčku najpredávanejších smartfónov umiestnil na zdieľanom mieste spolu s populárnym a oveľa drahším iPhone 11 od amerického Apple. Konkrétne ide o model Redmi 9A, ktorý s cenou pod 100€ ovládol predajné pulty. Práve jeho nízka cena a k tomu i adekvátna výbava značí, že je stále dopyt po zariadeniach, na ktorú neminieme celú svoju výplatu.

V závese za Redmi 9A sa objavil i jeho vybavenejší súrodenec, Redmi 9. Ten si však nevyslúžil takú popularitu ako najmenej vybavený model spoločnosti a rovnako sa v tabuľke umiestnil i model Redmi Note 9.

Smartfóny Redmi Q1
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Ako sa darilo konkurencii?

Ako sme už avizovali, prvé priečky obsadil americký gigant so svojimi iPhonami. Prvé miesto v predajoch smartfónov si vyslúžil najnovší iPhone 12, za ním nasleduje verzia 12 Pro Max a 12 Pro. V rebríčku nájdeme i staršiu „jedenástku“ a do rebríčku sa dostal i juhokórejský Samsung. Ten do top desiatky dostal 3 modely rovnako ako Xiaomi a konkrétne sa umiestnil s modelmi Galaxy A12, A21s a A31.

Výsledky hodnotenia poukazujú na to, že väčšina smartfónov v hodnotení patrí do nižšej triedy. Tieto smartfóny sú stále obľúbené a ich majitelia nepotrebujú vysoký výkon a nové funkcie, záleží im skôr na prívetivej cene. Práve pre tých sú smartfóny od Redmi vhodné, pretože si stále udržujú výborný pomer cena/výkon.

Prispeli ste do štatistík i vy, alebo ste siahli po inom modeli? A kupovali ste si v poslednej dobe nový smartfón? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať