Xiaomi Foldable
Aj takto by mohlo vyzerať skladateľné zariadenie od Xiaomi. Zdroj: Xiaomi Adictos

Xiaomi má veľké plány pri skladacích smartfónoch. V roku 2024 ich bude predávať v miliónoch!

Aká je budúcnosť skladacích zariadení a ako sa k tomu stavia Xiaomi?

Čínsky technologický gigant má smelé plány v oblasti skladacích smartfónov. Analytici odhadujú, že v roku 2024 by malo byť predaných viac ako 30 miliónov kusov skladacích zariadení a Xiaomi má zálusk na čo najväčšie percento z tohto koláča. Na informáciu upozornil web mundoxiaomi.com.

Aj keď podľa mnohých nemajú skladacie zariadenia veľkú budúcnosť, tak taká firma Canalys prišla s tvrdením, že do roku 2024 bude predaných 30 miliónov kusov takýchto zariadení. Táto firma je taktiež zodpovedná za zhromažďovanie trhových podielov jednotlivých výrobcov, na základe čoho potom vieme určiť, aký výrobca kraľuje tej ktorej oblasti.

Ostane Samsung lídrom?

Dnes má už väčšina výrobcov vo svojom portfóliu aj skladací model. No aj bez konkrétnych čísel vieme jednoducho určiť, kto je lídrom v tejto oblasti. Samsung so svojimi sériami Fold a Flip dominuje trhu, no stále sú to drahšie zariadenia, ktoré si nedovolí len tak hocikto. Ale práve rok 2024 by mal byť prelomový. Odvtedy by sa totiž malo začať predávať oveľa viac skladacích smartfónov.

vývoj predaja skladacích smartfónov
Zdroj: Canalys, Vývoj predaja skladacích zariadení až do roku 2024

Nárast čísel predajnosti ale plne závisí od ceny daných zariadení. 2 roky sú ale v technologickom svete večnosť a preto môžeme očakávať nielen vychytanie všetkých múch čo sa týka technológie skladania, ale taktiež aj oveľa lepšiu dostupnosť a tým pádom aj zníženú cenu.

Je ťažké povedať, či pri znížení ceny bude zvýšený záujem o tento typ zariadení, no jedno je isté. Tento trend chce Xiaomi zachytiť už v jeho začiatku. Xiaomi sa teda neplánuje iba vyrovnať Apple v rámci exkluzívnych zariadení, ale taktiež plánuje nadobudnutie vedúcej pozície v iných odvetviach.

Určite bude zaujímavé sledovať vývoj nielen v odvetví skladacích smartfónoch, ale aj boj Xiaomi na viacerých frontoch. Ako už bolo spomenuté vyššie, dva roky sú v technologickom svete večnosť a stať sa môže čokoľvek. My určite fandíme technologickému pokroku a o všetkých novinkách a zmenách vás budeme určite informovať.

Mohlo by vás tiež zaujímať