Xiaomi

Xiaomi Mi 11 dostane do vienka procesor Snapdragon 875. Mal by byť prvým čínskym zariadením s týmto procesorom

Spoločnosť Qualcomm má v priebehu tohto roka predstaviť ešte novú produktovú radu smartfónov Qualcomm Snapdragon 875. Najpravdepodobnejší termín, kedy sa tak stane, bude 1.-2. decembra, na kedy spoločnosť ohlásila oficiálnu udalosť Tech Summit 2020. Hoci spoločnosť oficiálne ešte neprezradila program tejto udalosti, tak povedala, že prinesie najnovšie novinky spojené s produktovou rodinou Snapdragon. Na tému upozorňuje portál Gizmochina.

Bude Xiaomi Mi 11 prvým zariadením s týmto procesorom? Údajne áno

Známy leaker informácií, hovoriaci si „Digital Chat Station“, prostredníctvom sociálnej siete Weibo zdieľal informáciu, že Xiaomi predstaví ako jedna z prvých spoločností zariadenie s novým procesorom. Údajne by malo ísť o prvý telefón vyrobený s týmto procesorom na území Číny.

Xiaomi-Mi-11-Snapdragon-875
Zdroj: Gizmochina.com

Zároveň treba dodať, že v (predpokladanom) plánovanom čase uvedenie zariadenia na trh, Xiaomi by malo mať len jedného konkurenta. Konkrétne spoločnosť Samsung, ktorá plánuje na globálnom trhu v obdobnom čase predstaviť Samsung Galaxy S21, ktorý by mal byť poháňaný rovankým procesorom.

V priebehu úvodu budúceho roka budeme teda s veľkou pravdepodobnosťou svedkami pretekov, kto prinesie ako prvý zariadenia s procesorom Snapdragon 875, od ktorého sa očakáva, že bude najvýkonnejším na trhu. Procesor by mal byť vyrábaný 5nm technológiou, disponovať bude 8 jadrami, ktoré bude zložené z 3 druhov jadier (1+3+4). Samozrejmosťou bude aj podpora 5G technológie. Konkrétne sa spomína modem Snapdragon X60.

Mimochodom, počas Tech Summit 2020 sa očakáva, že Qualcomm predstaví okrem iného aj dostupnejší procesor s podporou 5G procesorov. Spomína sa hlavne Lite verzia procesora 875, ktorej cieľom je udržanie cien 5G smartfónov „na uzde“.

Mohlo by vás tiež zaujímať

Tagy

Martin Borko

Medzi moje hoby patria technológie, ale aj veda. Nehovor viac o smartfónoch, ktoré z roka na rok sú výkonnejšími strojmi. Očarili ma až na toľko, že rád o nich píšem, obzvlášť o značke Xiaomi, ktorá patrí medzi technologických tigrov. Nepohrdnem však ani inými témami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Close
Close