Xiaomi Mi 10 Transparent edition
Zdroj: YouTube (Authenti Tech)

Xiaomi Mi 11 dostane do vienka procesor Snapdragon 875. Mal by byť prvým čínskym zariadením s týmto procesorom

Xiaomi bude horúcim kandidátom na prvenstvo, ktorý by mohol priniesť procesor Snapdragon 875 ako prvý. Tvrdí to známi leaker informácií

Spoločnosť Qualcomm má v priebehu tohto roka predstaviť ešte novú produktovú radu smartfónov Qualcomm Snapdragon 875. Najpravdepodobnejší termín, kedy sa tak stane, bude 1.-2. decembra, na kedy spoločnosť ohlásila oficiálnu udalosť Tech Summit 2020. Hoci spoločnosť oficiálne ešte neprezradila program tejto udalosti, tak povedala, že prinesie najnovšie novinky spojené s produktovou rodinou Snapdragon. Na tému upozorňuje portál Gizmochina.

Bude Xiaomi Mi 11 prvým zariadením s týmto procesorom? Údajne áno

Známy leaker informácií, hovoriaci si „Digital Chat Station“, prostredníctvom sociálnej siete Weibo zdieľal informáciu, že Xiaomi predstaví ako jedna z prvých spoločností zariadenie s novým procesorom. Údajne by malo ísť o prvý telefón vyrobený s týmto procesorom na území Číny.

Xiaomi-Mi-11-Snapdragon-875
Zdroj: Gizmochina.com

Zároveň treba dodať, že v (predpokladanom) plánovanom čase uvedenie zariadenia na trh, Xiaomi by malo mať len jedného konkurenta. Konkrétne spoločnosť Samsung, ktorá plánuje na globálnom trhu v obdobnom čase predstaviť Samsung Galaxy S21, ktorý by mal byť poháňaný rovankým procesorom.

V priebehu úvodu budúceho roka budeme teda s veľkou pravdepodobnosťou svedkami pretekov, kto prinesie ako prvý zariadenia s procesorom Snapdragon 875, od ktorého sa očakáva, že bude najvýkonnejším na trhu. Procesor by mal byť vyrábaný 5nm technológiou, disponovať bude 8 jadrami, ktoré bude zložené z 3 druhov jadier (1+3+4). Samozrejmosťou bude aj podpora 5G technológie. Konkrétne sa spomína modem Snapdragon X60.

Mimochodom, počas Tech Summit 2020 sa očakáva, že Qualcomm predstaví okrem iného aj dostupnejší procesor s podporou 5G procesorov. Spomína sa hlavne Lite verzia procesora 875, ktorej cieľom je udržanie cien 5G smartfónov „na uzde“.

Mohlo by vás tiež zaujímať