Xiaomi Mi 11 Pro render
Zdroj: render

Xiaomi Mi 11 Pro príde na trh s dvoj článkovou 5 000 mAh batériou

Xiaomi Mi 11 Pro ponesie dvoj článkovú batériu, ktorá je schopná rovnomerne rozložiť svoj náboj a znížiť tak zahrievanie a opotrebovanie.

Vlajková loď čínskeho výrobcu mobilných telefónov Xiaomi Mi 11 berie energiu z batérie s kapacitou 4 600 mAh, avšak Pro verzia sa dočká vylepšenia. Aspoň také sú posledné detaily od dôveryhodného leakera informácií o očakávanom mobilnom telefóne.

Podľa stanice Digital Chat Station bude mať najlepšie zariadenie Xiaomi dvoj článkovú batériu, ktorá je schopná rovnomerne rozložiť svoj náboj a znížiť tak zahrievanie a opotrebovanie. Ide o nevyhnutnú technológiu, najmä ak batéria potrebuje koexistovať s týmito systémami rýchleho nabíjania, aké sľubuje najnovší telefón Xiaomi.

Batéria v Pro by navyše mala mať kapacitu minimálne 5 000 mAh, čím by zariadenie poskytovalo oveľa väčšiu slobodu v používaní a výdrž na jedno nabitie by mohla vydržať dva dni aktívneho využívania. Nezabúdajme, že Xiaomi Mi 11 má batériu 4 600 mAh.

Raketové nabíjanie

Rovnako sa hovorí o tom, že rýchlonabíjanie tohto nového zariadenia by malo byť na úrovni 100 W alebo vyššie. Niektoré zdroje uvádzajú až 120 W. Pre porovnanie, terajšia vlajková loď má fast charging na úrovni 55 W a podľa výrobcu sa na 100 percent nabije za 45 minút. Bezdrôtový nabíjací systém v tomto prípade tiež dostane update. S najväčšou pravdepodobnosťou bude nabíjať 67 W. Niektoré zdroje avšak uvádzajú rýchlosť až 80 W. V oboch prípadoch to je viac ako drôtové nabíjanie Mi 11.

Ďalšie novinky o Xiaomi Mi 11 Pro

O technológii dobíjania batérie, ktorá by mala byť v prípade nového telefónu revolučnou, sme písali aj v článku Mi 11 Pro pravdepodobne príde s technológiu bezdrôtového nabíjania, akú sme doposiaľ ešte v smartfóne nevideli.

Ak sa chcete dozvedieť viac o obrazovke a fotoaparátoch zariadenia, čítajte článok Xiaomi Mi 11 Pro bude delo. Príde s brutálnym rozlíšením obrazovky a epickým objektívom.

Render telefónu a teda to, ako sa predpokladá, že zariadenie bude vyzerať, nájdete v Xiaomi Mi 11 Pro sa objavil na renderoch. Takto by mal vyzerať najvýkonnejší Xiaomi smartfón!

Mohlo by vás tiež zaujímať