xiaomi mix 5
Zdroj: Youtube (TechDroider)

Xiaomi Mix 5: Čo o ňom vieme a kedy k nám dorazí?

Séria Mix od Xiaomi bola vždy výkladnou skriňou technológií tohto čínskeho giganta a to aj napriek tomu, že najviac pozornosti sa venovalo vždy produktovým radám Mi. Podobnú súhru toho najlepšieho, čo je dostupné vo svete smartfónov dostupné sme mohli naposledy vidieť pri Xiaomi Mix 4, ktorý nám bol predstavený auguste. Hlavnými ťahúňmi vtedy bol Snapdragon 888+, predná kamera, ktorá bola skrytá v displeji, či zaujímavý dizajn v keramickom tele.

Čo môžeme od nového Xiaomi Mix 5?

Ako je už u Xiaomi zvykom, vždy sa musí pracovať na vývoji niečoho nového, a aj preto vás určite neprekvapí fakt, že čínsky gigant už pracuje na vývoji nasledovníka. A správy zo zákulisia tvrdia, že sa môžeme tešiť na ďalší top smartfón. Poháňať by ho mala najnovšia generácia procesorov z dielne Qualcomm – Snapdragon 8. Pravdepodobne pôjde o procesor Snapdragon 898 vo verzii „+“. Taktiež sa tu objaví nová generácia snímačov odtlačkov prstov, ktorý bude znova umiestnený pod displejom. Na údaje upozornil web gizchina.com

Pod displejom bude znova umiestnená aj predná kamera, ktorá bude mať rozlíšenie 48 megapixelov. Na zadnej strane to samozrejme nebude len o jednom senzore, očakáva sa trojica senzorov s rozlíšením 50 Mpx + 48 Mpx + 48 Mpx s 5 násobným optickým priblížením.

xiaomi mix 5
Zdroj: notebookcheck.net, Xiaomi Mix 5

Všetko by sa nám malo zobrazovať na displeji s technológiou OLED, kde sa samozrejme očakáva zvýšená obnovovacia frekvencia, minimálne 8 GB operačnej pamäte, najnovší Android 12, či ultra rýchle nabíjanie. Práve tu sa presný údaj určiť nedá, pretože predchodca – Xiaomi Mix 4, mal 120W rýchlonabíjanie, a vieme, že Xiaomi pracuje už na vývoji 200W rýchlonabíjania, preto je otázkou, ako rýchle nabíjanie dostane pripravovaný Xiaomi Mix 5. Očakávaný dátum predstavenia je predbežne určený na marec 2022. My sa na predstavenie nového Xiaomi Mix 5 tešíme a o prípadných zmenách informácií či už parametrov alebo dátumu uvedenia vás budeme informovať.

Rovnako v závere musíme dodať, že veríme, že Mix 5 sa dostane i na globálny trh a nebude sa opakovať situácia so zariadením Mix 4, ktoré je dostupné len v domácej Číne.

Mohlo by vás tiež zaujímať