Xiaomi MIX 4
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi MIX 5 vraj tento rok nepríde! Namiesto neho máme očakávať úplne iný model

Namiesto modelu Xiaomi MIX 5 sa nakoniec máme dočkať skladateľného smartfónu Xiaomi MIX Fold 2. Príde po boku Xiaomi 12 Ultra.

Po vydaní modelu Mi MIX 3 a následne jeho 5G verzii s nižším úspechom ako sa očakávalo sa zdalo, že to Xiaomi s modelmi z radu MIX vzdáva. Modelový rad MIX sa tak neskôr stal akýmsi experimentálnym radom, pod ktorým vyšiel aj špeciálny Mi MIX Alpha. Minulý rok však spoločnosť oživila celú túto sériu hneď dvoma modelmi. Prvým z nich bol skladateľný Mi MIX Fold, ktorý vyšiel v marci minulého roka. O 5 mesiacov neskôr však čínske Xiaomi predstavilo aj Xiaomi MIX 4, ktorý šokoval selfie kamerou umiestnenou pod displejom. Už dlhšiu dobu sa však špekuluje, ako asi bude vyzerať tohtoročný Xiaomi MIX 5. A odpoveď na našu otázku má portál Gizmochina.com. Model označený číslovkou 5 totiž vôbec tento rok nemá prísť.

Mali prísť dva modely, zrejme nepríde ani jeden

Viaceré úniky naznačovali, že tento rok sa dočkáme hneď dvoch modelov s označením Xiaomi MIX 5. Mal prísť základný aj Pro model, ktoré nám mala spoločnosť predstaviť po boku pripravovaného Xiaomi 12 Ultra. Známy leaker prostredníctvom čínskej sociálnej siete Weibo však odkazuje, že žiadny Xiaomi MIX 5 nepríde a spoločnosť má zaň už náhradu. Len pre rekapituláciu, model Xiaomi MIX 5 mal získať vrcholný čipset Snapdragon 8 Gen 1, prípadne vylepšenú, no zatiaľ nepredstavenú verziu Snapdragon 8 Gen 1+. To sa však zrejme nestane aj keď u Xiaomi jeden nikdy nevie.

Namiesto neho má spoločnosť pracovať na druhej generácii skladateľných smartfónov, ktorým bude zrejme Xiaomi MIX Fold 2. Rovnako tak bude spadať do modelového radu MIX. Musíme však skonštatovať, že skladateľné smartfóny nie sú pre každého a táto zmena nemusí byť každému po chuti. Ako sa však Xiaomi v konečnom dôsledku rozhodne zrejme uvidíme už o pár mesiacov. Predstavenie niektorého z týchto modelov má totiž prebehnúť po boku Xiaomi 12 Ultra a teda v júni.

Xiaomi MIX 5 nahradí skladateľný model

Skladateľné smartfóny sa stávajú v súčasnosti čoraz atraktívnejšou možnosťou pre realizáciu smartfónov. Výrobcovia tak dokážu vyhovieť tým, ktorí chcú menšie, no aj väčšie displeje zároveň. Rovnako pokrývajú dieru na trhu v oblasti tabletov, ktoré sú síce čoraz vo väčšej miere na trhu, no pokojne ich môžu nahradiť aj skladateľné smartfóny. Rovnakou cestou sa zdá, že sa vydáva Xiaomi. Pracuje síce aj na tabletoch, no snaží sa spopularizovať aj skladateľné zariadenia napríklad aj v podobe pripravovaného Xiaomi MIX Fold 2.

O tomto smartfóne pomaly už vieme aj niekoľko informácií napríklad v podobe čipsetu. Získať má Snapdragon 8 Gen 1+, ktorý ho zaradí medzi najlepšie vybavené modely na trhu. Rovnako máme čakať aj 2.5K LTPO AMOLED displej, ktorý získa vyššiu obnovovaciu frekvenciu. Smartfón však má byť unikátny aj preto, že sa bude dať ohýbať až o 360°, čo nie je pri skladateľných smartfónoch zatiaľ bežné.

V každom prípade však predstavenie tohto smartfónu zrejme prebehne vo veľmi blízkej dobe a ďalších informácií by sme sa mali dočkať čoskoro. Kúpili by ste si takýto skladateľný smartfón? Alebo by ste radšej uvítali klasický Xiaomi MIX 5? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať